Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Pilzno. Ratownik w przedszkolu

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaDo wakacji przygotowują się już dzieci z Przedszkola Publicznego w Pilźnie. Jak je spędzić bezpiecznie radził Andrzej Dudek, ratownik medyczny.
Zanim doszło do ćwiczeń praktycznych dzieci dowiedziały się, po co ratownikowi pomarańczowy strój i czym zajmują się w ogóle służby medyczne. Była okazja, żeby przypomnieć sobie numery telefonów alarmowych i dowiedzieć się, jak rozmawiać z dyspozytorem pogotowia ratunkowego.
Ratownik przypomniał wszystkim zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.
W trakcie zajęć można było zobaczyć, w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek, a potem samodzielnie zabandażować i usztywnić nogę lub rękę.  Przedszkolaki dowiedziały się także, jak wygląda pozycja boczna ustalona (inaczej zwana bezpieczną) i pod okiem instruktora ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała.
Ratownik radził też, by podczas jazdy rowerem zakładać kask na głowę, a ochraniacze na  kolanami łokcie.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.