Previous
Next
Previous
Next

Oskarżony o wyłudzanie kredytów – bezdomni i alkoholicy brali na raty sprzęt RTV

PolicjaHenryk K. (54 l.) został oskarżony o wyłudzanie kredytów na tzw. słupy, którymi byli bezdomni i alkoholicy z terenu Dębicy. W sprawie zarzuty usłyszeli też dwaj pracownicy sklepu, w którym to na raty bezdomni brali drogi sprzęt elektroniczny.

Do wyłudzeń kredytów dochodziło w 2012 roku. Dębicka policja rozpracowywała sprawę dotyczącą wyłudzeń kredytów, za pośrednictwem jednego ze sklepów, gdzie ludzie bez dochodów kupowali na raty sprzęt elektroniczny i potem rat nie spłacali. W sumie ustalono i przesłuchano 25 osób takich osób.

Osoby, które brały kredyty to głównie dębiccy bezdomni i alkoholicy – Kredyty opiewały na kwoty od 2,5 do 6 tys. zł – mówi Jacek Żak, szef Prokuratury Rejonowej w Dębicy. – Wszystkie te osoby stanęły przed sądem za wyłudzenie kredytu.

Jak się okazało część kredytobiorców nie pamiętała, że w ogóle brała kredyt, byli wtedy bowiem pijani. Inni wskazywali, że robili to za namową i w porozumieniu z Henrykiem K. Ten miał prowadzić ich do sklepu, gdzie dwóch pracowników wypełniało nieprawdziwe zaświadczenie o zarobkach. Na podstawie zaświadczenia o fikcyjnych zarobkach bezdomni brali na raty sprzęt elektroniczny.  Henryk K. miał płacić im od 100 do 200 zł i zabierać sprzęt.

Prokuratura skierował akt oskarżenia przeciwko Henrykowi K. ma on postawione zarzuty dotyczące wyłudzenia sprzętu poprzez wzięcie kredytów na „słupa”. Ponadto mężczyzna ma zarzut, że sam wziął dwa kredyty, których nie spłacał oraz, że ukradł portfel Edwardowi B i potem wziął kredyt na jego dokumenty.

Henryk K. nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. W sprawie brania kredytów na „słupy” całą odpowiedzialność przerzuca na dwóch pracowników sklepu tj. Konrada C. i Tomasza Ł. Dwaj mężczyźni natomiast odpowiedzialnością obarczają Henryka K.   Przeciwko pracownikom sklepu toczy się oddzielne postępowanie, mają już postawione zarzuty. Henrykowi K. grozi do 12 lat więzienia.

HR

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.