Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Para Prezydencka podziękowała gminie Dębica za tworzenie dobrego klimatu dla rodzin

para27 czerwca br. w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Pary Prezydenckiej z przedstawicielami samorządów, które wprowadziły Kartę Dużej Rodziny.

Na spotkanie do pałacu zaproszono ponad 220 samorządów z całego kraju, w tym 10 z województwa podkarpackiego. Wśród zaproszonych była również Gmina Dębica.
Prezydent Bronisław Komorowski wyraził głęboką nadzieje, że w nadchodzących wyborach zostaną nagrodzeni Ci samorządowcy, którzy zaangażowali się w tą wielką akcję. Jak powiedział Prezydent: „My też będziemy publicznie z żoną dziękowali tym samorządom, które mają już swoje karty, bo chcielibyśmy, aby właśnie osoby i środowiska przechodzące przez taki sprawdzian mogły nadal pracować na rzecz społeczności lokalnej”.
Spotkanie, było również okazją do wręczania wszystkim zaangażowanym samorządom pisemnych podziękowań. Gmina otrzymała je za program „Gmina Przyjazna Rodzinie 3+”, który zdaniem Pary Prezydenckiej jest wyrazem troski o dobro rodzin wielodzietnych i wrażliwości na ich potrzeby oraz za włączenie się w budowanie dobrego klimatu dla rodzin. Podziękowania w imieniu gminy odebrali Agata Wiater oraz Marek Mikrut.
Wizyta, dała również możliwość wspomnienia innej cennej inicjatywy gminy w zakresie działań na rzecz rodzin tj. programu „Edukacja humanitarna – sposobem aktywizacji uczniów” którego pomysłodawczynią była Agata Wiater i który został doceniony w maju br. przez Parę Prezydencką w konkursie „Dobry Klimat dla Rodziny”. Działania te pozostały w szczególności w pamięci Pani Prezydentowej.
Wspomniana gminna „karta 3+” uprawnia do ulg, zniżek i zwolnień z opłat za korzystanie z wybranych usług i przy zakupie towarów u sprzedawców, którzy przyłączyli się do programu „Gmina Przyjazna Rodzinie 3+”. Równolegle z systemem samorządowych kart rodzinnych, od połowy czerwca działa także ogólnopolski program „Karta Dużej Rodziny”, w którym rodziny z trojgiem i wię

cej dzieci mogą korzystać m.in. ze zniżek w PKP, muzeach, niektórych sieciach sklepów. Karty wydawane są bezpłatnie przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.