Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

PROGRAM „DZIAŁAJ LOKALNIE VIII” – EDYCJA 2014 – DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH I GRUP NIEFORMALNYCH STARTUJE W POWIECIE DĘBICKIM

2014_dl_zestaw_logOrganizacje pozarządowe i grupy nieformalne z powiatu dębickiego mogą składać wnioski o dofinansowanie swoich pomysłów, które realizowane będą dla społeczności powiatu dębickiego w ramach programu „Działaj Lokalnie VIII” edycja 2014, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanej we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce. Wnioski do 31 lipca 2014 roku, przyjmuje funkcjonujący na terenie powiatu dębickiego Ośrodek Działaj Lokalnie – Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu – które kolejną edycję tego programu realizuje w partnerstwie z gminą Dębica, Pilzno, Żyraków oraz firmą TIKKURILA POLSKA S.A.

W VIII edycji Programu „Działaj Lokalnie” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Jest on prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej. „Poza rozwojem i działaniem na rzecz dobra wspólnego i krzewieniem postaw obywatelskich, zależy nam także na aktywizacji organizacji pozarządowych, aby w duchu swoich celów statutowych, rozwijały również swego rodzaju własną przedsiębiorczość. Realizacja inicjatyw, to działania projektowe, którymi trzeba zarządzać, które trzeba nadzorować i prawidłowo rozliczyć, a nic innego nie uczy postaw przedsiębiorczych, jak właśnie praktyka w tym obszarze.” – informuje Zbigniew Nosal – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu.

W ramach konkursu przewidywane jest przyznanie dotacji, na 3-6 miesięczne projekty, które:  zakładają współdziałanie mieszkańców, dzięki któremu możliwe jest osiąganie celów o charakterze dobra wspólnego; wynikają z konkretnych potrzeb danej społeczności; mają jasno określony cel, dobrze zaplanowane działania, mierzalne rezultaty i rozsądne koszty realizacji; przewidują takie działania, które będą kierowane do określonej grupy odbiorców, a jednocześnie będą służyć całej społeczności; będą realizowane wspólnymi siłami mieszkańców i instytucji życia lokalnego – samorządów, przedsiębiorców i organizacji społecznych; będą umiejętnie i w sposób przemyślany angażowały zasoby lokalne – naturalne, społeczne, ludzkie i finansowe.

Co wartym podkreślenia, w konkursie nie będą finansowane: działania akcyjne i jednorazowe wydarzenia (trwające krócej niż 3 miesiące), projekty które zostały już zrealizowane, przedsięwzięcia o charakterze religijnym i politycznym czy też działania ściśle sportowe, jeśli nie prowadzą one do aktywizacji społeczności i osiągnięcia długotrwałych rezultatów.

Projekty mogą być realizowane od 1 sierpnia 2014 roku do 31 stycznia 2015 roku. Łączna pula do podziału to 55.000 zł – na jeden pomysł organizacja pozarządowa lub grupa nieformalna może pozyskać do 6.000 zł. Niezależna komisja ekspertów wybierze do realizacji te projekty, które wpisują się w zasady określone w regulaminie programu „Działaj Lokalnie”.

Szczegółowe informacje odnaleźć można także na stronie internetowej Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu – www.karieradebicy.pl lub www.dkb.info.pl – w zakładce: Ośrodek Działaj Lokalnie – Działaj Lokalnie VIII – edycja 2014

W najbliższym czasie odbędą się spotkania informacyjne na temat konkursu, podczas których będzie można uzyskać dodatkowe informacje – spotkania odbędą się w:

  • dniu 2 lipca 2014 roku, o godzinie 17:30 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Dębica, ul. Batorego 13,

  • dniu 3 lipca 2014 roku, o godzinie 13:00 Publicznej Szkole Podstawowej w Pilźnie, ul. Mickiewicza 1,

  • dniu 18 lipca 2014 roku, o godzinie 16:00 w świetlicy Urzędu Gminy w Woli Żyrakowskiej,

  •  dniu 18 lipca 2014 roku, o godzinie 18:00 w siedzibie Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu, Dębica, ul. Fabryczna 12.

 
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.