Previous
Next
Previous
Next

90 lat OSP w Brzeźnicy

bbbbbbbbbbbbW Brzeźnicy Woli 2 sierpnia 2014 r. odbyły się uroczystości 90-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej oraz uroczyste oddanie placu zabaw. Obchody rozpoczęły się mszą św. w kościele pod wezwaniem Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Brzeźnicy.
Następnie odbyło się poświęcenie i uroczyste otwarcie placu zabaw w Brzeźnicy Woli. Dalsze uroczystości odbywały się obok wyremontowanej i w tym dniu oddanej remizy strażackiej. Uroczystość była okazją do nadania odznaczeń strażakom. Srebrny medal za zasługi pożarnictwa otrzymał Janusz Kucharski, brązowy medal otrzymali Jerzy Skóra, Sławomir Skóra, Mateusz Hamala. Wręczono także medale za wysługę lat, które otrzymali Edward Brotoń i Karol Jezuit (obaj działają od 70 lat), Jan Różak i Karol Kitrys (działają od 65 lat), Józef Różak i Kazimierz Kusibab (działają 55 lat), Tomasz Kucharski (w służbie 25 lat, Janusz Kucharski (15 lat) oraz Joanna Warchala i Dominik Jaskot (działają od 5 lat). Odznaczenie „Wzorowy strażak” otrzymali Joanna Warchala i Bartłomiej Kędzior, zaś odznaką „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza” wyróżniono Karolinę Jezuit, Kingę Klabachę, Kingę Kusek, Magdalenę Kosińską, Andżelikę Jaskot i Sebastiana Sikorę.
Po oficjalnych uroczystościach rozpoczął się Piknik Rodzinny. Na scenie zaprezentowała się Orkiestra Dęta Gminy Dębica, mażoretki Anturia ze Skrzyszowa, zespół Magiczny Piruet z Brzeźnicy, zespół Break Dance Monster Kids, a także Zespół Pieśni i Tańca „Wisłoczanie” oraz rozśpiewane panie z Grupy Klubu Aktywnych Kobiet. Najmłodsi bawili się z animatorami ze Studia Fama. W klimaty reggae wprowadził wszystkich Zespół Ubuntu, a do późnych godzin wieczornych wszyscy bawili się przy muzyce zespołów Skorpion i Quatro.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.