Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Sabaton – czadowy koncert – czołg na scenie, płomienie ognia i „Warszawo walcz”!

IMG_6555Do Straszęcina zjechały wczoraj tysiące ludzi. Takiego najazdu ta mała miejscowość nie widziała chyba nigdy w swoich dziejach. Większość z nich przyjechała na koncert Sabatonu, szwedzkiej grupy grającej heavy metal. I nie zawiedli się.
Zespół jest w świetnej formie, a wokalista Joakim Brodén z miejsca podbił publiczność. Zresztą kilkanaście tysięcy ludzi czekało tego wieczoru tylko na nich a gdy pojawili się na scenie wywołali żywiołową reakcję. Pierwszy utwór od razu rozgrzał atmosferę – były wybuchy petard, płomienie ognia i mocna metalowa muzyka. Muzycy śpiewali w dużej części piosenki ze swojej najnowszej płyty Heroes, ale nie zapomnieli o ukochanym przez Polaków utworze opowiadającym o Powstaniu Warszawskim – Uprising. Powiewały nad tłumem biało-czerwony flagi a tysiące gardeł razem z wokalistą spiewało słowa piosenki szczególnie akcentując „Warszawo walcz”! Wrażenie niesamowite! Potem było Aces in Exile – piosenka o polskich lotnikach walczących w Bitwie o Anglię oraz Primo Victoria o inwazji w czerwcu 1944. A wszytko w atmosferze eksplozji na scenie, buchających na kilka metrów płomieni i czołgu w tle na którym siedział perkusista zespołu. W którymś momencie Joakim Broden zszedł do publiczności. Tam zobaczył, jak się potem okazało, 12 – letniego Łukasza. – To twój pierwszy koncert heavy metalowy – spytał chłopca. Tak – odpowiedział. Wtedy zabrał go na scenę i tam razem z muzykami stanął przez kilkunastotysięczną publicznością. Tłum zaczął skandować: Łukasz! Łukasz! Chłopiec dostał od Joakima okulary, które muzyk miał na twarzy podczas koncertu i zagrał na gitarze podczas jednej z ostatnich piosenek.
– Do zobaczenia Polsko. Dziękujemy – mówił na pożegnanie wokalista Sabatonu.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.