Previous
Next
Previous
Next

Akcja „Niebieski Parasol” w Urzędzie Miejskim w Dębicy.

S017602923 września (wtorek) w Urzędzie Miejskim w Dębicy po raz pierwszy odbędzie się akcja „Niebieski Parasol” organizowana przez Krajową Radę Radców Prawnych oraz okręgowe izby radców prawnych. Tego dnia w sali sesyjnej dębickiego magistratu przez kilka godzin udzielane będą bezpłatnie informacje prawne dla osób potrzebujących. Głównym organizatorem dębickiej edycji tej akcji jest radca prawny Joanna Żurek – Krupka.
Akcja „Niebieski Parasol” jest akcją ogólnopolską, której celem jest zwiększenie wśród obywateli świadomości znaczenia korzystania z usług prawnych zwłaszcza w przypadku podejmowania ważnych decyzji finansowych dotyczących np. zakupu mieszkania, samochodu ect.
„Z badań które przeprowadziła nasza korporacja wynika, że ludzie nawet w ważnych sprawach takich jak np. zakup mieszkania nie korzystają z porad prawnych. Chcielibyśmy zmienić takie podejście i uświadomić ludziom, że korzystanie z pomocy radcy prawnego zwiększa bezpieczeństwo zawieranej transakcji” – mówi radca prawny Joanna Żurek – Krupka, koordynatorka akcji w Dębicy.
W tym roku tematem przewodnim tygodnia bezpłatnych informacji prawnych będzie „Praca, Rodzina, Biznes”. Osoby które przyjdą żeby zasięgnąć informacji prawnych będą mogły zapytać radców prawnych o zagadnienia z zakresu wynagrodzeń, nawiązania stosunku pracy, ubezpieczeń, pomocy społecznej, prawa rodzinnego, spadków, rozwodów oraz szeroko rozumianej działalności gospodarczej.
„Celem akcji jest ułatwienie osobom potrzebującym dostępu do informacji prawnej oraz budowa wizerunku medialnego radców prawnych jako kategorii zawodowej wrażliwej na problemy społeczności lokalnych. Dla wszystkich zainteresowanych będą przygotowane także drukowane materiały informacyjne, które będzie można zabrać ze sobą do domu. Mamy nadzieję, że wielu dębiczan zechce skorzystać z możliwości poradzenia się prawnika w sprawach dotyczących pracy, rodziny bądź biznesu” – dodaje Joanna Żurek – Krupka.
W wtorek 23 września w godz. 10.00-15.00. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego zainteresowanych uzyskaniem informacji prawnej przyjmować będzie kilkunastu radców prawnych.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.