Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Brzostowski nie lubił niechlujstwa

IMG_1285Wśród pracowników byłego Kombinatu Igloopol do dziś krążą opowieści w jaki sposób Edward Brzostowski traktował swoich pracowników. – Nie znosił niechlujstwa, a zwłaszcza nieogolonych pracowników – mówi jeden z jego byłych podwładnych. Gdy taki delikwent został np. wezwany do niego to w panice brał urlop, aby nie stawiać się w takim stanie przed obliczem szefa.
Jeszcze dziś wchodząc do gabinetu Brzostowskiego, jeśli zdarzy się nieopatrznie zabrać ze sobą płaszcz lub kurtkę można dostać kąśliwą uwagę od niego: – To nie PGR. Wieszak na ubrania jest w korytarzu.
Brzostowski dużą wagę przywiązuje do wyglądu. Praktycznie na każdym zdjęciu czy to współczesnym czy też z odległych czasów jest zawsze w garniturze i gładko ogolony. I tego samego wymaga od swoich pracowników. Nie zmusza ich do chodzenia w garniturach, ale mają schludnie wyglądać.
– Gdy był dyrektorem Igloopolu nie daj Boże aby w jego gabinecie pojawić z jedno lub kilkudniowym zarostem – mówi jeden z byłych pracowników Kombinatu. Często taka osoba gdy dowiedziała się, że jest wzywana przez Brzostowskiego w panice brała urlop. Pójście do niego w takim stanie wiązało się z dużym ryzykiem.
Brzostowski generalnie lubił porządek i nie było w tym temacie z nim dyskusji.
-Rano skoro świt objeżdżał zakłady – mówi inny jego podwładny. Nie daj Boże, jeśli natrafił tam na nieporządek. Odpowiedzialny za to człowiek w najlepszym razie dostawał solidny ochrzan, a nierzadko Edward wyrzucał go z pracy. Potem najczęśniej cofał swoje decyzje i nikt pracy nie tracił, ale bałagan potrafił doprowadzić do wściekłości.
W latach 8o-tych na portierni w DK Mors pracował pewien mężczyzna.
-Pewnego razu gdzieś wieczorem zajrzałem do Morsów i widziałem jak ten gość w panice wyprowadza motorower, chyba był to Komar, z budynku. Okazało się, że przyjechał nim do pracy i wprowadził go do środka – opowiada inny pracownik Igloopolu. Panie co się dzieje? – spytałem. Jak to co, Edward tu idzie, jak zobaczy motor w środku to mnie chyba rozstrzela! Zdążył! I faktycznie za kilka minut przyszedł do Morsów Edward. Portier uniknął kłopotów, ale strachu najadł się co niemiara.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.