Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Do Dębicy przyjeżdżają Jadwigi …

jadwigiDębica jest pierwszym miastem w diecezji tarnowskiej, która ma swojego patrona. Stało się tak na mocy dekretu kongregacji, w którym Stolica Apostolska wyraziła zgodę aby to Św. Jadwiga Śląska została patronką naszego miasta. Zgodnie z treścią wydanego dokumentu oraz z woli władz i mieszkańców naszego miasta od 28 grudnia 2009r. Dębicy oficjalnie patronuje Św. Jadwiga Śląska.
„Dla uczczenia tego historycznego wydarzenia oraz wyróżnienia kobiet o imieniu Jadwiga w tym roku 11 października po raz pierwszy w Dębicy zorganizowany zostanie Ogólnopolski Zjazd Jadwig” – zapowiada Jerzy Gągała, zastępca burmistrza miasta Dębicy.
Do udziału w zjeździe zapraszamy serdecznie wszystkie kobiety, dorosłe panie i małe dziewczynki o wdzięcznym imieniu Jadwiga bowiem 11 października na dębickim Rynku wspólnie będziemy świętować Wasze imieniny.
„Ten dzień, razem z przybyłymi Jadwigami, zaproszonymi gośćmi jak i wszystkimi uczestnikami Zjazdu rozpoczniemy uroczystą mszą świętą w kościele p.w. Św. Jadwigi, po której wszyscy razem przemaszerujemy na dębicki Rynek gdzie nastąpi przywitanie zebranych gości i uroczyste otwarcie I Ogólnopolskiego Zjazdu Jadwig. Tłem wydarzenia będą Jarmarki Dębickie oraz Giełda Staroci, które w tym dniu będą gościć na dębickim Rynku. W dalszej części zjazdu przewidujemy wyjątkową część artystyczną a w niej m.in. pokaz mody na ludowo, występy uczniów SP nr 2 im. Królowej Jadwigi w Dębicy, występy zespołów wokalnych i artystycznych. Podczas uroczystości wręczone zostaną upominki dla najstarszej i najmłodszej Jadwigi wyróżniona zostanie także Jadwiga obchodząca w dniu 11 października swoje urodziny” – komentuje Jerzy Gągała pomysłodawca i koordynator wydarzenia.
Szczegółowe informacja na www.debica.pl oraz facebook.com/jarmarki.debickie https://www.facebook.com/jadwigi.debica
Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie przybycia telefonicznie (14) 68 38 104 lub e-mail jerzy.gagala@umdebica.pl

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.