Previous
Next
Previous
Next

Grzegorz Wojtaczka obronił tytuł Kawaleryjskiego Mistrza Polski!

fot_04W dniach 6 – 8 września 2014 roku w Warszawie w trakcie Święta Kawalerii Polskiej rozegrano jak co roku Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski. Szwadron Podkarpacie reprezentowało na nich trzech ułanów: bracia Piotr i Paweł Urban oraz obrońca tytułu z 2013 roku Grzegorz Wojtaczka. Zawody rozpoczęło jak zwykle ujeżdżenie, które także „jak zwykle” wygrał Wojtaczka jadący na klaczy Eza. Próbę krosową także bezbłędnie pojechali i Paweł Urban na Remingtonie i Grzegorz Wojtaczka na Ezie. Ten ostatni bardzo dobrze także strzelał i strata po pierwszym dniu do prowadzących „Poznaniaków” nie była zbyt duża. Następnego dnia w konkursie skoków drugi był Paweł Urban a trzeci Grzegorz Wojtaczka, który systematycznie piął się w górę. Decydującą o tytule była jak zwykle biała broń. Jeszcze przed konkursem władania szablą Wojtaczka był trzeci, ale bardzo dobry ostatni przejazd dał mu wygraną. Tak minimalnych różnic w pierwszej trójce jeszcze nie było. Grzegorz Wojtaczka, wygrywając całe zawody, pokonał Piotra Waltera z Poznania zaledwie o 1,2 pkt, a jego brata Mikołaja o 4,9 pkt. Dla zobrazowania różnicy strącone a nie zebrane z pozornika kółko to 5 pkt!
8 września na Placu Piłsudskiego w Warszawie odbyła się uroczysta parada kawaleryjska, a po niej piknik i pokazy na obiektach jeździeckich Legii przy ulicy Kozielskiej. Obecni na nich byli przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, MON-u oraz dowództwo Garnizonu Warszawa.
Swoją wygraną na mistrzostwach wachmistrz KO Grzegorz Wojtaczka udowodnił, że jest obecnie absolutnie najlepszym zawodnikiem w tej dyscyplinie w Polsce. Trzeci raz z rzędu wygrał w Warszawie tytuł mistrzowski. W tym roku było to wyjątkowe osiągnięcie, bowiem w sytuacji kontuzji swojego podstawowego konia Zamenta wprowadził do treningu klacz Ezę dopiero z początkiem czerwca. Kiedy wyjeżdżał do Warszawy, nikt – łącznie z nim samym – nie wierzył, że obroni ten tytuł. A jednak się udało ! Gratulacje Grzesiu od nas i społeczności brzosteckiej, bowiem to w Brzostku, w każdy wolny weekend trenujesz na obiektach jeździeckich OJK Stajnia Ułańska, przynosząc tyle chluby naszej miejscowości.
Wojciech Staniszewsk

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.