Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Honorowi krwiodawcy w Kalwarii Pacławskiej.

kalwaria 025W sobotę 6 września odbyła się doroczna XIII Podkarpacka Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi PCK do Kalwarii Pacławskiej. W niej, po raz dziesiąty, uczestniczyła czterdziestoosobowa grupa honorowych krwiodawców z Klubu HDK PCK im. dr Ireny Domańskiej działającego w Firmie Oponiarskiej Dębica S.A.
Podkarpaccy honorowi krwiodawcy zostali serdecznie przyjęci przez ojców franciszkanów w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej, w imieniu których przybyłych powitał o. gwardian Piotr Reizner.
Sanktuarium jest szeroko znanym miejscem pielgrzymkowym, które ujmuje przebywających nie tylko bogactwem obrzędów, tradycji ludowej, urodą Przemyskiego Pogórza, ale także pobożnością wschodniego ludu na krańcach Rzeczpospolitej. Jest to miejsce omodlone i wpisane w serce pielgrzymów. Od ponad trzech stuleci rzesze pątników spieszą na Kalwarię, która urzeka pięknem i dostojeństwem.
Dlatego też honorowi krwiodawcy z województwa podkarpackiego, każdego roku, w pierwszą sobotę września, udają się w to miejsce by móc uczestniczyć w modlitewnym spotkaniu.
Po Mszy świętej, w czasie której okolicznościową homilię wygłosił bp Adam Szal rozpoczęła się Droga krzyżowa. W czasie ponad dwóch godzin, przy przepięknej słonecznej aurze, blisko 1000 osobowa rzesza pątników przeszła sześciokilometrową trasę składającą się z 14 stacji rozmieszczonych w pagórkowatym terenie. Drogę krzyżową i modlitwę różańcową na drużkach kalwaryjskich prowadził ks. dr Witold Broda, opiekun przemyskich krwiodawców.
Po uroczystościach kościelnych krwiodawcy i towarzyszące im osoby wzięli udział w spotkaniu integracyjnym nad rzeką Wiar w miejscowości Nowosiółki Dydyńskie.
.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.