Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Maria Przebięda – kandydatka na burmistrza Miasta i Gminy Brzostek – prezentacja osoby.

IMG_0606 Maria Przebięda – kandydatka na gospodarza Miasta i Gminy Brzostek od 1983 roku zawodowo na stałe związana jest z oświatą. Obecnie pełni funkcję dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej. Od 1994 roku nieprzerwanie wybierana jest na radną.
16 września 2014r. uczestniczyła w posiedzeniu zorganizowanym przez Powiatowy Zarząd Prawa i Sprawiedliwości w Dębicy. Była jedynym kandydatem Wspólnoty Ziemi Dębickiej zaproszonym przez posła Jana Warzechę. Podczas spotkania prezentowała swój dorobek zawodowy i społeczny.
W swoim wystąpieniu podkreślała, że dla niej najważniejszy jest Człowiek i wszelkie działania, aby najsłabszym pomagać bezinteresownie darując swój czas, wiedzę i umiejętności. Pani Maria Przebięda zawsze pracuje w zespole i razem ze współpracownikami pisze wnioski o pozyskanie funduszy unijnych i z organizacji pozarządowych. W ostatnich latach dla szkoły, dzieci, młodzieży i starszych oraz stowarzyszenia „Razem w Przyszłość” na umowach sezonowych pracowało ponad 100 osób.
Będąc radną bardzo dbała o poprawę powiatowej infrastruktury drogowej w gminie Brzostek wraz z władzami gminy, radnymi Wspólnoty Ziemi Dębickiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz z radnymi powiatowymi z Gminy Brzostek – Jodłowa. W latach 2010-2014 wykonano następujące remonty dróg powiatowych: Kamienica Dolna – Siedliska Bogusz, Brzostek – Wola Brzostecka, Brzostek – Opacionka, Jodłowa – Zawadka Brzostecka, Zawadka Brzostecka – Przeczyca, odcinki dróg w Smarżowej, Grudnej Górnej, Brzostku. Inne ważne inwestycje wpływające na poprawę jakości życia mieszkańców Gminy Brzostek to: w miejscowości Januszkowice – przebudowa mostu, przy Zespole Szkół w Brzostku – poprawa efektywności infrastruktury dydaktycznej, wymiana stolarki okiennej, remont ogrodzenia przy budynku, zakup ciągnika do nauki zawodu oraz remont placu z przeznaczeniem na plac manewrowy do nauki jazdy.
Pani Maria Przebięda jest bardzo dobrym organizatorem życia społecznego i kulturalnego w Gminie Brzostek. Dba o rozwój sektora społecznego. Wiele uwagi przywiązuje do promocji gminy oraz lokalnego środowiska poprzez organizację uroczystości patriotycznych i imprez kulturalnych. Z pasją i zaangażowaniem wspiera każdą działalność mającą na celu kultywowanie dziedzictwa kulturowego w tym kulinarnego regionu. Pod jej kierunkiem wydano 5 pozycji książkowej o tematyce kulinarnej i wiele broszur zawierających scenariusze uroczystości patriotycznych i rocznicowych.
Odzwierciedleniem osiągnięć Pani Marii Przebiędy – dyrektora szkoły i radnej Rady Powiatu są przyznawane jej nagrody i wyróżnienia. Za zasługi w oświacie otrzymała: Medal Komisji Edukacji Narodowej, nagrody resortowe, tytuł Bohatera Pozytywnych Zmian w Gminie Brzostek oraz Dziecięcy Order Uśmiechu i inne wyróżnienia w konkursach i plebiscytach.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.