Previous
Next
Previous
Next

Anna Kantor Kilian – nowa twarz w dębickim PiS.

ania1Miała dwadzieścia sześć lat gdy wyjechała do Brukseli pracować w Parlamencie Europejskim. Dziś 28 – letnia Anna Kantor Kilian chce wykorzystać zdobytą wiedzę i doświadczenie w pracy dla Podkarpacia. -Województwo potrzebuje dużych strategicznych inwestycji oraz programów wsparcia młodych rodzin. -Musimy zwalczyć bezrobocie i zatrzymać młodych-uważa Anna Kantor Kilian
.
Wysoka, niebieskooka brunetka energicznie przechadza się po korytarzu. Za chwilę rozpocznie się prezentacja kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku województwa Podkarpackiego. Jest ostatnia na liście do tego najmłodsza, jednak pomysłami i propozycjami wydaje się przerastać innych kandydatów.
-Podkarpacie leży w strategicznym miejscu jesteśmy najdalszym punktem graniczny, UE z Ukrainą. Oknem Europy na Wschód. To tu inwestorzy powinni lokować swoje fabryki, centra przeładunkowe tranzytowe. Potrzebujemy rozszerzyć strefy ekonomiczne i tworzyć strefy przemysłowe w Dębicy, Ropczycach i Sędziszowie. Ten rejon stał kiedyś fabrykami, musimy wrócić do tej tradycji. Koniec upadłości i zaległych pensji czas wrócić do świetnych czasów Stomilu Dębica czy zakładów w Ropczycach i Sędziszowie. Musimy walczyć o utworzenie subregionu dunajskiego. To dodatkowe środki z Unii. Czas budować S 19 i dodatkowe zjazdy z autostrady. W Sejmiku nie można tylko siedzieć tam trzeba o to walczyć- stwierdza Kantor Kilian. Mamy unijny program Cosme to 2,5 mld euro dla małych i średnich przedsiębiorstw. Możemy za to zbudować Podkarpacki Klaster Innowacji w Mielcu i Dębicy. Tanie biura do wynajęcia z pełną obsługa dla chętnych plus punkty pomocy w zakładaniu własnej firmy i środki dla każdego chętnego. To się da zrobić- podkreśla.
W jej programie dużo miejsca zajmuje wsparciu dla rodzin.
-Podkarpacie powinno być pierwszym województwem, które będzie w pełni refundować znieczulenia przy porodach. Chciałby wprowadzić zachodnie standardy w jakości sprzętu medycznego i personelu. Województwo powinno promować samorządowe becikowe. Musimy aktywnie wspierać młode rodziny – dodaje pani Anna.
Rodzina to dla Anny Kantor Kilian najważniejsza sprawa. W domu wychowywano ją w przywiązaniu do rodziny, tradycji i Ojczyzny. Po studiach na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie wróciła do Dębicy. Studiuje prawo na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz pisze doktorat na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.
ania2Przez ostatnie lata pracowała w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Zajmowała się komisją prawną, ochrony praw człowieka oraz walki ze zorganizowaną przestępczością.
-To ciężka praca, często do późnych godzin nocnych, twarde negocjacje prowadzone w różnych językach, każdy kraj walczy tam o swoje interesy-opisuje. Uczy cierpliwości, nieustępliwości i odwagi-dodaje po namyśle.
Dziś patrzy w przyszłość. Ma plan dla Podkarpacia. To tu chce wykorzystać wiedzę zdobytą w Brukseli.
Dziś wiem jedno – możemy być dumni z tego, kim jesteśmy i powinniśmy być dumni z miejsca w którym mieszkamy, które nas kształtuje, z wartości i zasad które przekazuje się nam od pokoleń. Powinniśmy być dumni z Podkarpacia, a ja zrobię wszystko żeby tak było- to moje zobowiązanie-podkreśla Anna Kantor Kilian.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.