Previous
Next
Previous
Next

Dzień Edukacji Narodowej

S075711815 października w Zespole Szkół nr 1 w Dębicy odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości w której uczestniczyło kilkudziesięciu nauczycieli z wszystkich miejskich dębickich placówek oświatowych wzięli udział burmistrz Paweł Wolicki, zastępca burmistrza Jerzy Gągała, przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Leski, poseł Jan Warzecha, dyrektor Alina Pieniążek z Kuratorium Oświaty oraz przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego Tadeusz Łoś-Kamiński. Podczas uroczystości zostały wręczone przez burmistrza Pawła Wolickiego Nagrody Burmistrza Miasta, dyplomy pedagogom, którzy otrzymali kolejny stopień awansu zawodowego oraz Nagrody Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
„Święto Dnia Edukacji Narodowej jest wyjątkową okazją, aby wyrazić serdeczną wdzięczność Nauczycielom i Wychowawcom, za ich ofiarną pracę i trud wkładany w kształtowanie serc i umysłów. Życzymy wszystkim nauczycielom i pracownikom dębickiej oświaty, wiele zadowolenia i wytrwałości w trudnej codziennej pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Życzymy satysfakcji z podejmowanej służby oraz głębokiej i niezachwianej wiary w to, że wieloletni trud przekazywania wiedzy i umiejętności młodym ludziom przyniesie kiedyś oczekiwane efekty” – rozpoczął obchody Święta Edukacji Narodowej w ZS nr 1 dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy Ireneusz Kozak. Wszystkim zgromadzonym na Sali nauczycielom dębickich szkół podstawowych i gimnazjów życzył przede wszystkim sił i zdrowia, a ich rodzinom szczęścia i doświadczania samego dobra.
Jak co roku w Dniu Edukacji Narodowej ma miejsce uroczyste wręczenie dyplomów pedagogom, którzy w ostatnim roku szkolnym uzyskali kolejny stopień awansu zawodowego, w szczególności stopień nauczyciela dyplomowanego przyznawany po zaliczeniu rozmowy kwalifikacyjnej przed komisją powołaną przez kuratora oświaty.
W gronie nauczycieli w roku szkolnym 2013/2014 znaleźli się:
   
Ewa Prokuska     PM12
Ks. Paweł Brzyk    
Dorota Majka     SP2
Bernadeta Węgrzyn    SP 9
Ks. Szczepan Juda   
Małgorzata Krzyś    
Agnieszka Skała     SP10
Bożena Czerwiec     SP11
Irena Stawarz     MG1
Anetta Boro     MG2
Agata Szarek    
Joanna Garbulińska    
Małgorzata Wolicka    
Jolanta Cholewa    
Violetta Łoch    
Elżbieta Dzięgielowska    
Sebastian Gogacz    MG3
Ks. Piotr Mączka    MG4
Nagrody Burmistrza Miasta Dębicy za szczególne osiągnięcia z rąk Pawła Wolickiego odebrali:
1 Elżbieta Dybowska PM 1
2 Irena Krzemińska PM 2
3 Jolanta Szala Pm 5
4 Agnieszka Foryś PM 5
5 Małgorzata Czuchra PM 7
6 Małgorzata Stalec PM 11
7 Renata Puźniak SP 2
8 Justyna Wiśniewska SP 2
9 Renata Bożek SP 3
10 Ewa Szczepanik SP 3
11 Halina Szpara SP 3
12 Anna Pancerz SP 5
13 Małgorzata Ciszek SP 5
14 Barbara Kubalica SP 5
15 Joanna Sobczyk SP 5
16 Beata Czarnecka SP 8
17 Andrzej Nylec SP 9
18 Dorota Sobarnia SP 9
19 Katarzyna Wójcik SP 9
20 Barbara Krauze SP 10
21 Małgorzata Węgrzyn SP 10
22 Ewelina Pijet-Grzyb SP 11
23 Małgorzata Mazur-Szczerbik SP 11
24 Anna Chruściel SP 12
25 Joanna Stelmach SP 12
26 Irena Stawarz MG 1
27 Bożena Skowron MG 2
28 Genowefa Dziedzińska MG 2
29 Anna Polańska MG 2
30 Krzysztof Jużecki MG 3
31 Dorota Błaszczyk MG 3
32 Anna Kołodziej MG 3
33 Violetta Łoch MG 3
34 Renata Soprych MG 3
35 Jolanta Kocaj MG 4
36 Waldemar Bieszczad MG 4
37 Anna Szczepanik PM 1
38 Dorota Kliś PM 2
39 Wiesława Buszek PM 4
40 Anita Kalina PM 5
41 Marzena Pałka PM 6
42 Teresa Michoń PM 10
43 Marzena Król SP 2
44 Bogdan Saletnik SP 2
45 Mariusz Zając SP 10
46 Piotr Mazur SP 10
47 Grażyna Tomaszewska SP 11
48 Zbigniew Drzymała MG 1
49 Bogusław Bączek MG 2
50 Małgorzata Wolicka ZS 1
51 Marzena Kliś ZS 1
52 Renata Warzecha ZS 1
53 Wiesław Broda ZS 1
54 Andrzej Czudecki MG 4
55 Jolanta Cholewa ZS 1
56 Anna Puzon SP 9
Nagrodą Podkarpackiego Kuratora Oświaty zostali wyróżnieni: Dorota Piękoś – dyrektor SP2 oraz Lidia Lula – nauczyciel j. niemieckiego w SP11
Medalem Komisji Edukacji Narodowej przyznawanym przez ministra Edukacji Narodowej zostali wyróżnieni zostali w tym roku również nauczyciele i przyjaciele dębickich placówek oświatowych. W tym gronie znaleźli się: Halina Miklaszewska – SP 2, Mariusz Szyszka –MG 2 oraz Robert Pilawski – dyrektor  hipermarketu Carrefour w Dębicy.
Ten szczególny dla nauczycieli dzień uświetniły występy uczniów : Joanny Kosiby, laureatki konkursów wokalnych (MG3), Paskala Zarychty, ucznia kl. IV SP5, zwycięzcy II Konkursu Piosenki Dziecięcej „Witajcie w naszej bajce” oraz Karoliny Cierpich i Marcina Zawory – wicemistrzów Okręgu Podkarpackiego w stylu latynoamerykańskim i standardowym.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.