Previous
Next
Previous
Next

Cała Polska uczy ratować

rko_216 października obchodzony jest Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Z tej okazji fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny zorganizowała akcję „Cała Polska uczy ratować”, która polega na rozpowszechnianiu i popularyzowaniu wiedzy na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. W całej Polsce odbyło się bicie rekordu w wykonywaniu resuscytacji krążeniowo oddechowej (RKO) na przeznaczonych do nauki fantomach.
Już po raz drugi do tej akcji przyłączyli się harcerze z 16 Drużyny Wędrowniczej „Awers” działającej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy. Pod czujnym okiem opiekuna Stanisława Borka ośmioro harcerzy wykonywało resuscytację.
Wszystkie zgłoszone wcześniej zespoły i organizacje z całej Polski w jednym czasie przez 30 minut bez ustanku uczyły ratować. Każdy wykonał kilka serii po 2 minuty. Nie było łatwo, ponieważ czynność ta wymaga wkładu dużej energii. – relacjonuje pwd. Szymon Dymiński, drużynowy 16 DW „Awers”.
Całą akcję zarejestrowała kamera. W ciągu najbliższych dni, filmy z całej Polski będą spływać do fundacji WOŚP. Niebawem dowiemy się czy Polska pobiła rekord Guinnessa w wykonywaniu resuscytacji.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.