Wykształcenie wyższe w kierunku ekonomii i zarządzania (Polskie Towarzystwo Ekonomiczne w Warszawie) oraz socjologii (Katolicki Uniwersytet Lubelski
w Lublinie, Wydział Nauk Społecznych).
Pracowała w WSK PZL Mielec w latach 1968-1979. Później zajmowała się wychowywaniem dzieci, a w 1986 oddała się walce o życie chorego na białaczkę syna. W 1990 założyła Fundację SOS Życie. Do chwili obecnej w jej działalności udało się uratować życie kilkuset osobom. Założony przez nią NZOZ Ośrodek Diagnostyczny Chorób Nowotworowych Fundacji SOS Życie w Mielcu jako jeden z 6 modelowych w Polsce tworzył „Modelowy Program Skryningu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i Raka Szyjki Macicy w Polsce” ze środków Banku Światowego i Ministerstwa Zdrowia.
W regionie podkarpackim znana jako konsultantka, inspiratorka i doradczyni
III sektora, m.in. pracuje w Podkarpackiej Radzie Organizacji Pozarządowych od 2005 roku, do której została wybrana przez podkarpackie organizacje i powołana przez Marszałka Podkarpacia jako przedstawicielka ngo. W latach 2011-2013 pracowała w komisji oceniającej wnioski z zakresu pomocy społecznej, profilaktyki i rehabilitacji w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. W 2012 Zarząd Województwa Podkarpackiego powołał ją do Komitetu Sterującego Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy realizowanego w latach 2012-2015. Od 2013 roku jest członkinią komisji oceniającej wnioski w Ministerstwie Zdrowia.
– lokalne plany działania, potrzeby inwestycyjne, inne potrzeby na poziomie okręgu
W Samorządzie Województwa Podkarpackiego chce zajmować się zadaniami dotyczącymi zdrowia publicznego województwa podkarpackiego, rozwiązywaniem problemów osób niepełnosprawnych i starszych, edukacją prozdrowotną oraz współpracą organizacji pozarządowych z samorządem.
Budowa i modernizacja istniejącej infrastruktury ochrony zdrowia i lecznictwa uzdrowiskowego w oparciu o realne potrzeby i uwarunkowania demograficzne, epidemiologiczne i prawne. Utworzenie sieci poradni onkologicznych dla dzieci i dorosłych oraz sieci dziennych punktów edukacyjno-diagnostyczno-leczniczych dla mieszkańców chorych na nowotwory. Stworzenie sieci organizacji pozarządowych działających w ochronie zdrowia i pomocy społecznej. Utworzenie Komisji dialogu społecznego jako gremium inicjatywno-doradczego przez zainteresowane organizacje pozarządowe oraz Samorząd Województwa Podkarpackiego, aby organizacje stały się dla samorządu partnerem w wypracowywaniu rozwiązań w poszczególnych dziedzinach zadań publicznych należących do samorządu wojewódzkiego.