Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Firma Oponiarska Dębica S.A. wspiera najmłodszych studentów w Dębicy

Politechnika_Dziecieca_3Firma Oponiarska Dębica S.A. wsparła finansowo Politechnikę Dziecięcą, w której ponad 260 dzieci ze szkół podstawowych w wieku od 6 do 12 lat rozpocznie już w najbliższą sobotę zajęcia naukowe. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Politechnikę Rzeszowską i WSK „PZL-Rzeszów”.
„Zajęcia prowadzone przez Politechnikę Dziecięcą pokazują, że nauka może być zabawą, a równocześnie interesującym sposobem spędzania wolnego czasu. Wspieramy taką formę edukacji, bo jest to doskonała metoda zainteresowania najmłodszych naukami ścisłymi, które są podstawą innowacji technologicznych i rozwoju przemysłu” – powiedział Stanisław Cieszkowski, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.
Wszystkie wykłady, ćwiczenia i zajęcia laboratoryjne przygotowano w taki sposób, aby poprzez zabawę oraz przystępną formę przekazywania wiedzy każde dziecko jak najwięcej zrozumiało i zapamiętało. Priorytetem wykładowców Politechniki Dziecięcej jest, żeby dzieci podczas zajęć nie nudziły się, a uczestnictwo w zajęciach przyczyniało się do rozwijania już istniejących, bądź nowych zainteresowań dzieci.
„Finansowanie Filii Politechniki Dziecięcej w Dębicy w pierwszym semestrze zapewniło Miasto Wsparcie Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. zostanie przeznaczone na organizację zajęć, tak aby były one atrakcyjne i skupiały uwagę dzieci. Mam nadzieję, że Politechnika Dziecięca w Dębicy stanie się stałym elementem uzupełniającym kształcenie podstawowe i trwale wpiszę się w kalendarz roku szkolnego” – powiedział Łukasz Szuba, Dyrektor Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.
W rozpoczynającym się już drugim semestrze Politechniki Dziecięcej zaplanowano następujące zajęcia:
„Tajemniczy Ciąg Fibonacciego, jak uporządkowany jest świat?” – podczas zajęć dzieci będą szukały śladów Ciągu Fibonacciego w przyrodzie, architekturze, muzyce, malarstwie i innych dziedzinach otaczającego świata;
„Z wiedzą ekologiczną w przyszłość” – ukazanie śmieci jako problemu ekologicznego i przedstawienie sposobu pozyskiwania energii z odpadów organicznych;
„Optyka geometryczna – historia światła i koloru”. Prowadzący odpowie m.in. na pytanie czy koty naprawdę widzą w ciemnościach;
„Kosmos w naszym domu” – czyli, jak zmienił się świat dzięki technologiom kosmicznym i militarnym. Wykład będzie prowadził znany z telewizyjnego programu „Laboratorium” Wiktor Niedzicki;
„Strefa doświadczeń” – w laboratorium, z aktywnym uczestnictwem dzieci, będą prowadzone doświadczenia chemiczne wykorzystujące materiały dostępne w każdym domu.
Firma Oponiarska Dębica S.A. od lat jest zaangażowana we wspieranie działań o charakterze społecznym i edukacyjnym, w tym także w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drodze. Ostatnio Firma Oponiarska Dębica S.A. wsparła Katolickie Centrum Edukacyjne KANA, które w październiku br. rozpoczęło swoją działalność w Dębicy. Organizuje ono zajęcia przedmiotowe, przygotowujące uczniów do egzaminów gimnazjalnych i maturalnych oraz wspomaga uzdolnione dzieci oraz młodzież w rozwijaniu ich zainteresowań językowych. W 2014 roku, T.C. Dębica S.A. zakupiła również sprzęt hokejowy dla dzieci i młodzieży, członków Uczniowskiego Klubu Hokejowego Dębica, którzy we wrześniu rozpoczęli naukę gry w hokeja.
W czerwcu 2014 roku Spółka już po raz czwarty wsparła akcję „Bezpieczna droga do szkoły”, organizowaną przez Urząd Miejski w Dębicy. Akcja była skierowana do przyszłych pierwszoklasistów, którzy we wrześniu rozpoczęli naukę w szkołach i miała na celu nauczenie ich zasad bezpiecznego zachowania na drodze oraz uświadomienie z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podróżując do i ze szkoły. Każdy nowy uczeń otrzymał wyprawkę, w której znalazły się m.in. kamizelki odblaskowe, odblaskowy worek na obuwie, trójkąty odblaskowe na tornister i książeczka do kolorowania, promująca zasady bezpiecznego ruchu drogowego.
Dzięki Firmie Oponiarskiej Dębica S.A. uczniowie wszystkich szkół średnich w Dębicy mogą nauczyć się udzielania pierwszej pomocy medycznej, bowiem Spółka przekazała specjalistyczny sprzęt – profesjonalne fantomy, aby za kilka lat większość młodych mieszkańców Podkarpacia potrafiła udzielać pierwszej pomocy.
Ponadto, Spółka na bieżąco przekazuje pomoc dla chorych i niepełnosprawnych, wspiera zdolną młodzież, przekazuje darowizny dla szkół, straży pożarnej, pogotowia oraz policji.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.