Previous
Next
Previous
Next

Łucja Bielec- kandydatka do Sejmiku Województwa Podkarpackiego

plakat A2 lucja bielecWykształcenie wyższe w kierunku ekonomii i zarządzania (Polskie Towarzystwo Ekonomiczne w Warszawie) oraz socjologii (Katolicki Uniwersytet Lubelski
w Lublinie, Wydział Nauk Społecznych).
Pracowała w WSK PZL Mielec w latach 1968-1979. Później zajmowała się wychowywaniem dzieci, a w 1986 oddała się walce o życie chorego na białaczkę syna. W 1990 założyła Fundację SOS Życie. Do chwili obecnej w jej działalności udało się uratować życie kilkuset osobom. Założony przez nią NZOZ Ośrodek Diagnostyczny Chorób Nowotworowych Fundacji SOS Życie w Mielcu jako jeden z 6 modelowych w Polsce tworzył „Modelowy Program Skryningu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i Raka Szyjki Macicy w Polsce” ze środków Banku Światowego i Ministerstwa Zdrowia.
W regionie podkarpackim znana jako konsultantka, inspiratorka i doradczyni
III sektora, m.in. pracuje w Podkarpackiej Radzie Organizacji Pozarządowych od 2005 roku, do której została wybrana przez podkarpackie organizacje i powołana przez Marszałka Podkarpacia jako przedstawicielka ngo. W latach 2011-2013 pracowała w komisji oceniającej wnioski z zakresu pomocy społecznej, profilaktyki i rehabilitacji w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. W 2012 Zarząd Województwa Podkarpackiego powołał ją do Komitetu Sterującego Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy realizowanego w latach 2012-2015. Od 2013 roku jest członkinią komisji oceniającej wnioski w Ministerstwie Zdrowia.
– lokalne plany działania, potrzeby inwestycyjne, inne potrzeby na poziomie okręgu
W Samorządzie Województwa Podkarpackiego chce zajmować się zadaniami dotyczącymi zdrowia publicznego województwa podkarpackiego, rozwiązywaniem problemów osób niepełnosprawnych i starszych, edukacją prozdrowotną oraz współpracą organizacji pozarządowych z samorządem.
Budowa i modernizacja istniejącej infrastruktury ochrony zdrowia i lecznictwa uzdrowiskowego w oparciu o realne potrzeby i uwarunkowania demograficzne, epidemiologiczne i prawne. Utworzenie sieci poradni onkologicznych dla dzieci i dorosłych oraz sieci dziennych punktów edukacyjno-diagnostyczno-leczniczych dla mieszkańców chorych na nowotwory. Stworzenie sieci organizacji pozarządowych działających w ochronie zdrowia i pomocy społecznej. Utworzenie Komisji dialogu społecznego jako gremium inicjatywno-doradczego przez zainteresowane organizacje pozarządowe oraz Samorząd Województwa Podkarpackiego, aby organizacje stały się dla samorządu partnerem w wypracowywaniu rozwiązań w poszczególnych dziedzinach zadań publicznych należących do samorządu wojewódzkiego.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.