Mecz IV ligi Podkarpackiej Seniorów w Piłce Siatkowej

siatkarze KępaSiatkarska IV liga mężczyzn powróciła na podkarpackie parkiety rozpoczynając nowy sezon 5 października 2014 roku. W składzie UKS Kępa MOSiR Dębica obyło się bez większych roszad. Do drużyny dołączyli wychowankowie Dębickiej Akademii Siatkówki Kępa, którzy skończyli wiek juniora, a także nowy przyjmujący Mateusz Niezgoda. Po długim okresie przygotowawczym, pierwszy mecz dębicka drużyna rozegrała przed własną publicznością.
Pierwszym w sezonie przeciwnikiem dębickich siatkarzy, była drużyna MKPS Stal Mielec która po rocznej przerwie znowu bierze udział w rozgrywkach. „Pierwszy set to koncertowa gra naszych graczy, dobre zagrywki, duża skuteczność w ataku, a także kilka obron pozwoliło naszej drużynie objąć prowadzenie. Niestety przy prowadzeniu 22:15 nasza drużyna mówiąc kolokwialnie „stanęła”. Pomimo wykorzystania dwóch czasów oraz dokonania zmian, dobre zagrywki rozgrywającego drużyny z Mielca, spowodowały że pierwsza partia padła ich łupem. Set numer jeden 25:22 dla drużyny Stali” – mówi Piotr Mazur, prezes UKS Kępa. Druga partia została całkowicie zdominowana przez zawodników z Dębicy. Doskonałe zagrywki dębiczan zawodników, odrzucenie przeciwnika od siatki, kilka bloków a także wysoka skuteczność ataków z kontry doprowadziły do kilkupunktowej przewagi dębickiego zespołu. Do końca seta gospodarze kontrolowali grę wygrywając drugą partię 25:18. Trzecia partia miała dokładnie taki sam przebieg jak poprzednia, lecz dominacja gospodarzy jeszcze bardziej się powiększyła. Koncentracja naszych zawodników, kilka świetnych akcji doprowadziły dębickich siatkarzy do łatwej wgranej 25:15. W czwartym secie, początek był bardzo zacięty i żadna drużyna nie mogła uzyskać większej przewagi niż 2 punkty. Niestety po przekroczeniu bariery 10 punktów, zawodnicy Kępy popełnili kilka prostych błędów dotknięcia siatek przy bloku. By ratować set, szanse gry dostali zmiennicy, lecz pomimo kilku dobrych akcji, to przyjezdni z Mielca kontrolowali tego seta pewnie wygrywając 25:17. Time break rozpoczął się od asa serwisowego gości. Przy stanie 4:1 dla przyjezdnych dębicka drużyna ponownie uwierzyła w swoje możliwości i nie tylko odrobiła stratę, dzięki punktowym blokom a także dobrej zagrywce ale także narzuciła swój styl gry i dominowała nad przeciwnikiem. Dzięki koncentracji oraz chęci zwycięstwa 5 partia w stosunku 15:11 a zarazem cały mecz wygrała drużyna UKS Kępa MOSiR Dębica, wpisując pierwsze 2 punkty do ligowej tabeli. Warto dodać, że drużyna z Mielca obok nowego klubu z Rzeszowa stawiana jest w roli faworytów podkarpackiej 4 ligi seniorów. „Dzisiejszy mecz, to również pierwsza przygoda z seniorską siatkówką trzech młodych graczy Piotra Cebuli, Michała Puźniaka a także Jana Krasnoida. Jest to także debiut trenera Łukasza Nowaka jako trenera seniorskiej drużyny UKS Kępa MOSiR Dębica” – dodaje Piotr Mazur.
Składy drużyn: MKPS Stali Mielec: Malicki Hubert, Pokusiński Mariusz, Cisło Przemysław, Grabiec Kamil, Guła Grzegorz, Tabor Dawid, Guła Kamil, Pietras Wojciech, Dudek Grzegorz, Słodkowski Rafał, Kulesza Igor, Surowiec Damian oraz trener Maciej Zubrzycki
UKS Kępa MOSiR Dębica: Gołąb Paweł, Pazdan Maksymilian, Jadach Rafał, Baran Kamil, Mosur Jacek, Krasnoid Jan, Puźniak Michał, Gągała Bartosz, Olszewski Maciej, Grzegorski Paweł, Cebula Piotr oraz trener Łukasz Nowak II trener Lechański Rafał.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.