Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Miejskie obchody Dnia Patronki miasta Dębicy

S0441072Mszą św. o godz. 10.00 w kościele parafialnym pw. Świętej Jadwigi w Dębicy rozpoczęły się tegoroczne miejskie obchody Dnia Patronki miasta Dębicy . Świętej Jadwigi Śląskiej. Po mszy św. miał miejsce uroczysty przemarsz władz miasta i mieszkańców Dębicy pod figurę Św. Jadwigi obok Urzędu Miejskiego.
W uroczystościach wzięli udział mieszkańcy miasta oraz przedstawiciele władz miejskich i powiatowych: burmistrz Dębicy Paweł Wolicki, przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Leski, przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego Tadeusz Łoś – Kamiński, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Dębicy im. ks. prof. Alojzego Franciszka Nosala Mariusz Zając, Prezes Stowarzyszenia „Dziesiątka” Piotr Mazur jak również przedstawiciele miejskich jednostek i spółek. Okolicznościowy program poświęcony patronce miasta zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Dębicy. Delegacje władz miasta i powiatu oraz szkoły Podstawowej nr 10 złożyły wiązanki kwiatów pod figurą Św. Jadwigi Śląskiej. Wcześniej odśpiewany został hymn do św. Jadwigi i słowo do zgromadzonych skierował proboszcz parafii Św. Jadwigi w Dębicy ks. Ryszard Piasecki. Po części oficjalnej w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego miało miejsce podsumowanie IV edycji konkursów o Św. Jadwidze Śląskiej –Patronce miasta Dębicy oraz prezentacja i wystawa nagrodzonych prac.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.