Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Poseł Jan Warzecha apeluje o utworzenie węzła Pilznieńskiego

pobranePoseł Jan Warzecha upominał się w Sejmie o utworzenie w Pilźnie węzła autostrady A4. Miałby on być połączeniem trasy Barwinek – Pilzno. W swoim przemówieniu wygłoszonym 8 października 2014 r. na 77. posiedzeniu Sejmu w punkcie „Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy budżetowej na rok 2015” poruszał także inne ważne kwestie związane ze zjazdami z autostrady A4 na Podkarpaciu.
Poniżej treść wygłoszonego przemówienia:
Panie Marszałku! Wysoki Sejmie!
Autostrada A4 na Podkarpaciu nie jest jeszcze oddana w całości do użytku, a już dostrzega się konieczność budowy nowych łączników z drogami krajowymi i lokalnymi, szczególnie od południowej strony autostrady.
Zatory i korki będą się tworzyć na trasie Barwinek – Tarnów z powodu braku węzła autostradowego w Pilźnie. Do Pilzna dochodzi droga nr 73 od przejścia granicznego ze Słowacją w Barwinku i od Gorlic. Na Podkarpaciu jest więcej takich newralgicz­nych miejsc, w tym 3 w okolicy Dębicy: Pilzno, Dę­bica Wschód i Zachód oraz zjazd w Sędziszowie, Łańcucie i w Przeworsku. Samorząd wojewódzki przeznaczy środki na realizację programów funkcjo­nalno-użytkowych dla trzech najbardziej newralgicz­nych zjazdów: Dębica Wschód, Sędziszów i Łańcut.
Dla województwa priorytetem jest w tej chwili udrożnienie ruchu na łączniku Dębica Wschód, który ma być rozbudowany o drogę, która skomunikuje A4 z krajową czwórką i z drogą wojewódzką Dębica – Mielec.
Samorząd województwa bez wsparcia krajowego nie poradzi sobie z tym problemem, bo szacuje się, że budowa wszystkich łączników kosztowałaby 400 mln zł, a cały budżet drogowy Regionalnego Programu Operacyjnego dla Podkarpacia to około 800 mln zł.
Zarząd województwa chce się dołożyć do projektu, ale będzie aplikował o środki z Programu Infrastruktura i Środowisko.
W zawiązku z tym proszę o odpowiedź, ile środków zamierza rząd przeznaczyć na ten cel i kiedy można się spodziewać rozwiązania opisanych problemów komunikacyjnych na południe od autostrady A4?
źródło: strona internetowa posła Jana Warzechy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.