Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

To już pewne – Rokosz przejął powiat. RIS-PSL mają 13 głosów

rokoszGdyby Bielawa kandydował do Sejmiku Wojewódzkiego może byłoby inaczej. Ale w PiS zdecydowano aby ponownie wystawić go do powiatu co do białej gorączki doprowadziło gminnych samorządowców i było wodą na młyn Rokosza. Bielawa scementował opozycję i efekty właśnie widać. RIS i PSL zdobyły większość w dębickiej Radzie Powiatu i ma 13 głosów. Dotychczasowa koalicja PiS -Wspólnota łącznie ma 10 głosów. To za mało aby utrzymać władzę w starostwie.
-Bielawa kandydując do Sejmiku narobiłby mniej szkód niż decydując się na ponowne kandydowanie do Rady Powiat – mówi jeden z działaczy PiS. Od dawna podkreślane były jego konflikty z wójtami, co nie przysparzało mu popularności i było spektakularnie nagłaśniane. Trzeba było być zaślepionym pychą aby nie dostrzec tego co się dzieje.
Efekty tych działań są bardzo spektakularne. PiS i Wspólnota tracą władze w powiecie.
Nowy skład Rady Powiatu wygląda następująco:
PSL
Janiga Jan
Jarosz Paweł
Gołębiowska Ewa
Klabacha Danuta
Miazga Marek
Reguła Andrzej
Rączka Marek
Wójcik Tadeusz
Żabicki Zygmunt
PiS
Bielawa Władysław
Chęciek Piotr
Jaskółka Marek
Mazur Anna
Maziarka Michał
Sarna Kazimierz
Sasak Jerzy
Ruch Integracji Społecznej
Chudy Józef
Reguła Aleksander
Smoła Mateusz
Trzeciak Andrzej
Wspólnota Ziemi Dębickiej
Adamek Paweł
Bieniek Leszek
Samborska Lucyna
PO Ciszek Roman
KWW Edwarda Brzostwoskiego
Skawiński Stanisław

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.