Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

„Prawo w samorządzie”

availo_glowne_Page_1Tegoroczny listopad przyniósł poza barwami jesieni kolory kampanii wyborczej odzwierciedlonej na bilbordach, plakatach i ulotkach, które pojawiły się w polskich miastach, miasteczkach i wioskach. Znaczna część społeczeństwa z wielką uwagą śledzi toczącą się kampanię wyborczą, biorąc w niej udział jako kandydaci czy wyborcy.
Jak takie wybory mają się do życia mieszkańców? Na pierwszy rzut oka nijak, bo przecież to nie samorząd gra pierwsze skrzypce jeśli chodzi o tworzenie przepisów prawa w naszym kraju. Jeśli jednak przyjrzymy się uważniej w zakres kompetencji gmin, powiatów czy województw, możemy znaleźć szereg spraw, które bezpośrednio lub pośrednio mogą oddziaływać na nasze życie. Weźmy pod uwagę np. kwestie podatków lokalnych – podatków od nieruchomości czy podatków transportowych – te tyczą się co prawda głównie przedsiębiorców, ale należy pamiętać, że m.in. kwestie pozwoleń na budowę również leżą w gestii samorządów. Liczne problemy administracyjne – odwołania od decyzji wójta, burmistrza czy prezydenta, tryb ich złożenia oraz odnalezienie właściwego organu może przysporzyć zwykłemu zjadaczowi chleba wiele trudności.
Nierzadko trafiają się także tzw. „spory o miedzę” z sąsiadami, gdzie kością niezgody może być gałąź wystającego drzewa czy przekraczający teren działki płot.
Problemy mieszkańców z sąsiadami czy urzędnikami pomogą rozwiązać specjaliści z zakresu prawa administracyjnego pracujący w Availo. Niezależnie od tego, w jakim miejscu taki problem wystąpił, wystarczy zadzwonić pod numer 22 22 80 800 by uzyskać odpowiedź co należy zrobić
w trudnej sytuacji.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.