Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Stefan Bieszczad zdobył 9357 głosów w wyborach do Sejmiku. Lepszy był tylko Ortyl

Stefan Bieszczad i Jarosław Kaczyński na Placu Mikołajkowów wiosną tego roku.
Stefan Bieszczad i Jarosław Kaczyński na Placu Mikołajkowów wiosną tego roku.
Startujący z listy PiS Stefan Bieszczad zdobył 9357 głosów w wyborach do Sejmiku – wynika z naszych nieoficjalnych informacji. W samym powiecie dębickim zagłosowało na niego ponad 7 tysięcy osób. W naszym okręgu lepszy od Bieszczada był tylko marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Obaj panowie daleko za sobą pozostawili pozostałych kandydatów na liście.
Nie znamy dokładnie rozkładu głosów w powiecie dębickim ale ogólny wynik Bieszczada robi wrażenie. Zwłaszcza, że kolejne osoby na liście, które uzyskały mandat miały znacznie mniejsze poparcie – Jacek Magdoń z Ropczyc około 5300 głosów, Czesław Łączak – nieco ponad 5000. Są to wszystkie głosy jakie obaj panowie zebrali łącznie w całym swoim okręgu. Bieszczad w samym tylko powiecie dębickim zdobył ich ponad 7 tysięcy. Lepszy od niego był tylko pochodzący z Mielca obecny Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, który zdobył ponad 20 tysięcy głosów. To, że do Sejmiku udało się wejść Magdoniowi i Łączakowi to zasługa bardzo dobrych kandydatów na liście PiS, którzy pracowali na wynik, ale nie zdobyli mandatu. Jedną z takich osób jest Anna Kantor Kilian, która zrobiła bardzo dobrą kampanię i zdobyła kilka tysięcy głosów. Było to jednak za mało aby wejść do Sejmiku, ale wystarczająco dużo, aby „wesprzeć” kolegów z listy, którzy uzyskali słabsze wyniki.
Ostatecznie w naszym okręgu obejmującym powiaty dębicki, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski lista PiS zdobyła łącznie cztery mandaty. Zdobyli je Władysław Ortyl, Stefan Bieszczad, Jacek Magdoń i Czesław Łączak. .
To wciąż jeszcze nieoficjalne informacje, bo w dalszym ciągu nie działa system komputerowy PKW.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.