Previous
Next

Zapasy z Supronem

DSC_00208 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 9 w Dębicy odbyły się zawody zapaśnicze pn. „Zapasy w każdej szkole” w ramach programu Mały Mistrz. Impreza została objęta patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Pomysłodawcą projektu jest medalista olimpijski Andrzej Supron, który poprowadził rozgrzewkę oraz pokazy zapaśnicze w wykonaniu zawodników. Imprezę zorganizowali: dyrektor SP nr 9 Jan Rachwał, prezes UKS Olimp Andrzej Nylec. Inicjatorem całej akcji był Janusz Urbanik, prezes firmy VENTOR, były zapaśnik .
Wśród zaproszonych gości byli znani zawodnicy dębickich i polskich zapasów – Józef Lipień, Jan Michalik, Andrzej Tomaszewski Ryszard Konieczny, Andrzej Jedynak oraz dyrektor MZO Ireneusz Kozak.
W zawodach wzięło udział 7drużyn z dębickich szkół podstawowych. „Zasady walki zostały dostosowane do możliwości, umiejętności i poziomu dzieci. Punkty były przyznawane m.in. za sprowadzenie do parteru, wstanie, czy przytrzymanie przy macie. Dodatkowy punkt można było zdobyć za wyjście z piłką poza matę” – mówi Andrzej Nylec, współorganizator zawodów. W zawodach udział brali chłopcy i dziewczynki w odpowiednich kategoriach wagowych. O tym, która drużyna wygra mecz decydowała większa ilość wygranych walk w bezpośrednim spotkaniu. Na zwycięzców czekała nagroda specjalna – wielofunkcyjna mata zapaśnicza. W klasyfikacji końcowej I miejsce zajęła drużyna SP nr 9 w Dębicy. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale i koszulki.
„Imprezę uważam za niezwykle udaną. Uśmiechy na twarzach dzieci to dla mnie największa nagroda. Mam nadzieję, że przynajmniej część uczestników udało nam się zarazić miłością do zapasów” – powiedział po zawodach Andrzej Supron. 
Zwycięzcami zawodów została drużyna z SP nr 9 w Dębicy, drugie miejsce zajęła SP nr 10, trzecie SP nr 11, czwarte SP nr 2, piąte SP nr 12, szóste SP nr 3, siódme SP nr 8.
Drużyna SP nr 9 wystąpiła w składzie: Urbanik Kacper, Darłak Maksymilian, Strózik Jakub, Ziarko Paweł, Kubiczek Maksymilian, Wadas Dominik, Dudziak Jakub, opiekun Norbert Pawłowski. Drużyna wystąpi w finale ogólnopolskim, który odbędzie się 6 grudnia w Warszawie.
DSC_0036
DSC_0566

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.