Previous
Next
Previous
Next

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

swiece2014 (1)Ok. 130 tys. świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom trafi do parafii diecezji tarnowskiej. Dzięki tej akcji charytatywnej będzie można pomóc najmłodszym z rodzin potrzebujących. „Dziecko sercem rodziny” – to hasło ogólnopolskiej akcji Caritas, która w Adwencie jest organizowana po raz dwudziesty pierwszy.
„Chcemy pokazać, że to serce musi być gorące, musi bić mocno, musi darzyć miłością i oczekuje na miłość. Wyrazem tej miłości będzie nabycie świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i złożenie ofiary, która jest przeznaczona na letni i zimowy wypoczynek dzieci z rodzin potrzebujących ” – mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.
To dzięki tej akcji już podczas najbliższych ferii zimowych, dzieci będą mogły atrakcyjnie spędzić czas wypoczynku.
„O wsparcie organizacji wypoczynku dla uczniów starają się m.in. parafie, szkoły, zgromadzenia zakonne i inne instytucje. Dzieci bez tej pomocy nie mogłyby wyjechać na ferie, bo ich rodziców na to nie stać” – dodaje Dyrektor Caritas.
Kilka tysięcy świec trafi też do Francji, Wielkiej Brytanii, Austrii i Niemiec.
Ofiara za świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wynosi 5 złotych za małą i 12 zł za dużą. Połowa z pozyskanych funduszy po odliczeniu kosztów produkcji i transportu pozostanie w parafiach i także będzie przeznaczona na wypoczynek dzieci i młodzieży. Pozostała część trafi do centrali Caritas w Tarnowie, gdzie zostanie przeznaczona na dotacje dla organizatorów wypoczynku. W roku 2014, dzięki środkom pozyskanym z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2013, na letni i zimowy wypoczynek wyjechało 2.
Oprac. Ewa Biedroń
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.