Previous
Next
Previous
Next

Warsztaty bożonarodzeniowe organizowane przez „Liwocz”

liwoczOkres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia jest jednym z najpiękniejszych w roku. Dlatego większość ludzi najbardziej go sobie ceni. Warto więc zadbać o wcześniejsze przygotowanie dekoracji na te długo wyczekiwane przez wszystkich chwile spędzane w gronie rodziny. Z tego założenia wyszły osoby uczestniczące w warsztatach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania „LIWOCZ” w Domu Kultury w Brzostku.
Aromatyczne zapachy unosiły się nad głowami uczestniczek biorących udział w popołudniowych warsztatach 24-25 listopada 2014 roku, ich celem była popularyzacja pośród mieszkańców gminy Brzostek tradycyjnych technik wykonywania dekoracji bożonarodzeniowych. Uczestnicy zajęć samodzielnie wykonali ozdoby świąteczne i nauczyli się dekorowania potraw wigilijnych. Wykonane w ramach zajęć stroiki i ozdoby z całą pewnością stworzą wspaniałą atmosferę świąteczną w domach uczestników przedsięwzięcia. Warsztaty były przeplatane rozmaitymi anegdotami i opowieściami, których tematyka związana była m.in. z celebracją Świąt Bożego Narodzenia.
Przedsięwzięcie takie jak to z jednej strony daje możliwość twórczego spędzenia wolnego czasu, z drugiej zaś jest znakomitą lekcją dawnej obyczajowości. Przekazywane wartości mają nieoceniony wpływ na rozwój tożsamości lokalnej.
Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy certyfikat oraz książkę „Świąteczne smaki, cz. II Bożonarodzeniowe smaki” wydaną przez Stowarzyszenie LGD „LIWOCZ”. Mamy nadzieję, że przepisy się w niej znajdujące, sprawdzone przez Panie z KGW, zostaną wykorzystane do przyrządzenia niejednej potrawy wigilijnej.
Serdecznie zapraszamy również do obejrzenia efektów pracy uczestników warsztatów w zamieszczonej poniżej galerii zdjęć.
Agnieszka Zaranek
źródło. www.brzostek.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.