Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Działania „Boże Narodzenie 2014”

W środę podkarpaccy policjanci rozpoczną działania „Boże Narodzenie 2014”. Przez pięć kolejnych dni będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących drogami Podkarpacia. Tegoroczne działania zakończą się w niedzielę, 28 grudnia.
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Aby spotkać się z rodziną przy wigilijnym stole często pokonujemy wiele kilometrów. Policyjne doświadczenia wskazują, że jest to także okres wzmożonego ruchu na drogach, dlatego policjanci jak co roku będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Działania „Boże Narodzenie 2014” potrwają do 28 grudnia.
Cel działań od lat jest niezmienny – ułatwianie ruchu pojazdów na głównych drogach Podkarpacia. W przypadku utrudnień policjanci kierują samochody na objazdy, a w razie potrzeby ręcznie kierują ruchem. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracają na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych:
przekraczanie dopuszczalnej prędkości
nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu
niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa
nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych
W czasie działań na drogach Podkarpacia pracują również policyjne radiowozy wyposażone w wideorejestratory, a podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzają stan trzeźwości kierowców.
Statystki zdarzeń drogowych w Wigilię i w czasie Świąt Bożego Narodzenia w latach poprzednich:
2011
2012
2013
Wypadki
12
6
4
Ranni
11
8
6
Zabici
4
Nietrzeźwi kierowcy
33
27
36
Policja apeluje o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Zadbajmy o to, aby okres świąt upłynął spokojnie i bezpiecznie.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 16 maja 2012 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz.U. nr 147, poz. 1040) w dniach:
25 grudnia od godziny 8:00 do godziny 22:00,
26 grudnia od godziny 8:00 do godziny 22:00,
1 stycznia 2015 roku od godziny 8:00 do godziny 22:00.
obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.
Na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad znaleźć można informację o utrudnieniach i warunkach na polskich drogach -http://www.gddkia.gov.pl/pl/10/serwis-dla-kierowcow
źródło: KWP

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.