Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Jeszcze można zobaczyć wystawę czasową zatytułowaną „Śladami zbrodni komunistycznych na Rzeszowszczyźnie z lat 1944 – 1956”.

ddddJeszcze do końca bieżącego roku w siedzibie Ekspozycji historyczno – dydaktycznej przy Górze Śmierci można zobaczyć wystawę czasową zatytułowaną „Śladami zbrodni komunistycznych na Rzeszowszczyźnie z lat 1944 – 1956”. Wystawa ukazuje dawne siedziby polskich i sowieckich jednostek aparatu bezpieczeństwa, areszty, więzienia i miejsca zbrodni, dokonanych przez komunistycznych funkcjonariuszy na terenie ówczesnego województwa rzeszowskiego.
Chcąc zachęcić mieszkańców naszych terenów do obejrzenia wystawy i pogłębienia wiedzy na temat historii regionu, postanowiliśmy zorganizować spotkanie z jednym z autorów wystawy – Panem Mirosławem Surdejem, który 17 grudnia br. o godzinie 10.00 poprowadzi wykład tematycznie powiązany z wystawą i procesem jej tworzenia. Spotkanie odbędzie się w sali kinowej Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica w Pustkowie – Osiedlu.

Serdecznie zapraszamy!

 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.