Previous
Next
Previous
Next

Orszak Trzech Króli

orszak6 stycznia 2015 r. w Święto Objawienia Pańskiego po raz drugi ulicami miasta Dębicy przejdzie Orszak Trzech Króli, któremu w tym roku przyświeca hasło: „Pokój i radość w rodzinie”.
Wyruszymy spod Kościoła pw. Ducha Św. tuż po Mszy św. o godz. 12.00. Trasa Orszaku przebiegać będzie w tym roku ulicami: Chopina, Ks. Nosala, Strażacką oraz Rzeszowską do Rynku, gdzie Trzej Królowie ze swymi orszakami i wszystkimi uczestnikami złożą pokłon Świętej Rodzinie.
Na trasie Orszaku będziemy świadkami przedstawianych scen biblijnych związanych z Narodzeniem Chrystusa:
Scena I – Zwiastowanie (Rondo ks. J. Leśniowskiego)
Scena II – Edykt Cezara Augusta (parking przy budynku Sióstr Służebniczek od ul. Chopina)
Scena III – Maryja i Józef szukają schronienia (parking przed Galerią Dębicką Carrefour od ul. ks. Nosala)
Scena IV – Spotkanie Trzech Króli (wzniesienie przy stacji benzynowej „Błysk” – skrzyżowanie ul. ks. Nosala i ul. Strażackiej)
Scena V – Walka Dobra ze Złem (parking przy Banku Spółdzielczym od ul. Strażackiej)
Scena VI – Pokłon Trzech Króli (Rynek Dębicki)
Zapraszamy do wspólnego kolędowania wszystkich mieszkańców miasta Dębicy i całego Powiatu Dębickiego. Przyjdźmy całymi rodzinami, by przeżywając tajemnicę Bożego Narodzenia wziąć udział w tych niepowtarzalnych ulicznych jasełkach.
Organizatorami Orszaku są Starostwo Powiatowe, Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej, Urząd Miejski oraz Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” w Dębicy.
030_01
 
 
 
 
 
 
źródło: Starostwo Powiatowe w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.