Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Podsumowania pierwszego etapu ogólnopolskiego programu sportowego „Mały Mistrz”-pierwszaki z Pustkowa na medal

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW pięciu konkurencjach sprawnościowych rywalizowały pierwszaki ze szkoły podstawowej w Pustkowie w ramach ogólnopolskiego podsumowania pierwszego etapu programu sportowego „Mały Mistrz”. Konferencja odbyła się w dniach 12, 13 grudnia w hali sportowej Mors w Dębicy. To wielkie wyróżnienie dla maluchów z SP w Pustkowie, SP w Brzeźnicy, SP nr 5 i SP nr 9 z Dębicy, które zostały zaproszone, aby zaprezentować uczestnikom spotkania swoje nowe sprawności i umiejętności nabyte w trakcie realizacji programu Mały Mistrz. Sprawnościowy tor przeszkód, konkurencje zwinnościowe i rzutowe nie sprawiały małym mistrzom kłopotu. W zaciętej rywalizacji wszystkie grupy spisały się na medal. Mali sportowcy pokazali nie tylko ambicję i sportowe zacięcie, ale również spore umiejętności w zakresie lekkoatletyki, unihokeja, piłki nożnej oraz gier i zabaw ruchowych. W trakcie rywalizacji mogli liczyć nie tylko na doping swoich kolegów i publiczności zgromadzonej na widowni, ale również na pomoc swoich opiekunów i dorosłych mistrzów sportu. W drużynie z Pustkowa wystąpił trzykrotny olimpijczyk z Barcelony, Sydney i Aten, znakomity bokser Andrzej Rżany, rywalom towarzyszyli: Janusz Kaczówka- znakomity piłkarz pierwszoligowy, reprezentant Polskiej kadry i Andrzej Jedynak- utytułowany zapaśnik Wisłoki Dębica, obecnie trener kadry narodowej juniorów w sumo. Mistrzowie też musieli się wykazać sprawnością na torze przeszkód, z którym poradzili sobie bardzo dobrze. Oprócz rywalizacji uczestnicy spotkania mogli podziwiać sprawność fizyczną reprezentantów Polski w sumo oraz doskonały pokaz tańca w wykonaniu dziecięcej grupy tanecznej Soul Dance. Mali sportowcy otrzymali na koniec medale i upominki. Sportowa impreza zorganizowana została pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki przez Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy oraz Uniwersytet Rzeszowski. W konferencji uczestniczyli nauczyciele nauczania zintegrowanego i wychowania fizycznego z całego Podkarpacia oraz koordynatorzy programu Mały Mistrz z całej Polski. Reprezentanci z Pustkowa wystąpili składzie: Bujak Martyna, Redwan Marlena, Plezia Julia, Pasierb Wiktoria, Mączka Szymon, Matera Kacper, Świder Karol, Słabicki Bartosz. Opiekunami byli : Alicja Kochańczyk i Grzegorz Pietrzyk.
 
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.