Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Pokój jest w nas!

Do Dębicy dotarło już Betlejemskie Światło Pokoju – w środę 17 grudnia przywiozła je z Rzeszowa reprezentacja Hufca ZHP Dębica. Zaczęła się tym samym doroczna wędrówka Światła po ziemi dębickiej. W tym roku myślą przewodnią akcji są słowa „Pokój jest w nas!”.
Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, a do Polski zawitało 5 lat później. Każdego roku dzieci odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem – na ten czas w Autonomii Palestyńskiej ustają wszelkie walki. Następnie Światło przewożone jest do Wiednia, skąd po ekumenicznej uroczystości zaczyna ono swą drogę. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ do Danii.
W środę, 17 grudnia w Rzeszowie dębiccy harcerze odebrali Betlejemskie Światło Pokoju podczas uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez biskupa pomocniczego diecezji rzeszowskiej oraz wzięli udział w ogniobraniu przygotowanym przez Komendę Chorągwi Podkarpackiej ZHP.
Po powrocie do Dębicy, w murach Zespołu Szkół nr 1 w Dębicy miało miejsce spotkanie wigilijne Hufca ZHP Dębica, podczas którego kilkadziesiąt harcerek i harcerzy składało sobie życzenia łamiąc się chlebem. Nie zabrakło też śpiewu i uroczystej gawędy. Tym samym Światło zostało przyjęte na ziemi dębickiej i rozpoczęło swoją wędrówkę. W najbliższych dniach trafi ono do kościołów, szkół, instytucji, firm i wielu innych miejsc.
– Przychodząc z Betlejemskim Światłem Pokoju, jak co roku chcemy przekazać, w raz z życzeniami, przesłanie. W tym roku są to słowa „Pokój jest w nas”. – mówi hm. Mateusz Cebula, komendant Hufca ZHP Dębica – I tego pokoju życzymy wszystkim mieszkańcom ziemi dębickiej; zawsze znajdujmy w sobie pokłady dobra i dzielmy się nim.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.