Previous
Next
Previous
Next

Lidia Górska nie żyje

lidkaKiedy zakładaliśmy Ziemie Dębicką w 1999 roku Lidka była jedną z pierwszych osób, które pisały do nieznanego nikomu wtedy jeszcze pisma. Z biegiem lat była autorką, której teksty dotyczące lokalnej historii zyskały rzesze Czytelników i cieszyły się ogromną popularnością. Dziś rano Lidka została potrącona na przejściu dla pieszych. Zmarła w dębickim szpitalu.
Lidka była autorką artykułów przez długie lata ukazywania się „papierowej” wersji Ziemi Dębickiej. Gdy Ziemia powstała w formie portalu, była jedną z pierwszych, która zdzwoniła do nas gratulując powrotu na medialny rynek w takiej formie. Umawialiśmy się, że znów będzie pisać do nas, jak tylko znajdzie czas.
Pasją Lidki była historia. W Dębickim Ogólniaku w swojej pracowni miała dziesiątki, setki dokumentów, które albo opracowywała albo miała się nimi zająć. Pamiętam gdy byłem u niej jakiś czas temu głowiliśmy się nad jakimś notesem z nazwiskami i liczbami obok nich. Nazwiska brzmiały po hebrajsku, liczby obok nich były bardzo tajemnicze.  Ogromnie nas zaintrygował ten notes i mieliśmy wrócić do niego za jakiś czas.  Siedząc w jej izbie historycznej planowaliśmy zrobić tyle jeszcze rzeczy. Nie zdążyliśmy.
Krzysztof Czuchra
 
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.