Previous
Next
Previous
Next

W najbliższą niedzielę nie będzie miał kazania ks. Mariusz Ogorzelec

ksiadzParafianie, dla którzy cenili sobie ks. Ogorzelca powoli tracą nadzieję, że uda im się doprowadzić do powrotu cenionego przez nich kapłana. Wciąż nie ma odpowiedzi od ks. biskupa co do jego losów, a cała sytuacja powoli się wycisza.
„W najbliższą niedzielę wypada druga niedziela miesiąca. To tradycyjnie do niedawna niedziela, podczas której miał kazania ks. Mariusz. Zapominamy już o Nim? Uczciwie powiem, że nie wiem czy mam ochotę jechać do tego kościoła na mszę o 12.00. Jeździłem tam tylko ze względu na moich synów, bo te kazania przykuwały ich uwagę, a ci którzy mają dzieci wiedzą jak ciężko dziecku wytrzymać na mszy. Teraz …Pana Boga spotkam w każdym kościele (mam nadzieję), a niedzielna msza bez ks. Mariusza to nie to samo. Do Pana Boga można dojść pewnie różnymi ścieżkami, ale mnie podobała się droga, którą wskazywał ks, Mariusz. Teraz muszę szukać innej, a nie widzę przewodnika, któremu mógłbym powierzyć swoich synów tak jak ks. Mariuszowi.” taki wpis pojawił się na profilu FB „W obronie ks. Mariusza Ogorzelca”.
-Kościół nie zwykł wycofywać się ze swoich decyzji, chociażby dlatego aby nie tworzyć precedensów – mówi jedna z osób znających się na rzeczy. Nie ma raczej szans na powrót ks. Ogorzelca do Dębicy, chociażby z tego powodu, że postawiłoby to w kiepskiej sytuacji samego proboszcza, który nawet słowem nie stanął w obronie kapłana,  przyciągającego tłumy do kościoła. Za Leśniowskiego taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.