Już po raz dziewiąty WOŚP zagrała również w Jodłowej.

xxiii_fina_wop_8_20150113_2024045428Cel XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godna opieki medyczna seniorów.

Fundacja najczęściej kojarzy się ze styczniową publiczną zbiórką pieniędzy zwaną Finałem WOŚP. Na ulicę wychodzą tysiące wolontariuszy i miliony Polaków, by wspólnie zbierać pieniądze na konkretny, wcześniej wytyczony przez Fundację medyczny cel.

11 stycznia 2015 r na terenie naszej gminy kwestowali wolontariusze – uczniowie LO w Jodłowej oraz ZS w Ryglicach.

W sali widowiskowej w ramach orkiestrowego grania od godz. 15.00 prezentowali się: uczniowie ze SP nr 1, 2 i 3 w Jodłowej, SP w Dębowej i Dęborzynie, gimnazjum, duet wokalno-instrumentalny: Katarzyna Kapłon i Władysław Szpak z Dębowej oraz zespoły działające przy GCKiCz w Jodłowej tj. dwie grupy taneczne oraz kapela „JODŁOWIANIE”.

W trakcie finału WOŚP odbywały się orkiestrowe licytacje, a datki licytacyjne oraz wolne zbierane były do orkiestrowych puszek. Ogłoszono wyniki dwóch konkursów: plastycznego na „Świątecznego Anioła Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” oraz na „Najładniejszą dekorację świąteczną na terenie gminy Jodłowa”. Światełko do nieba zakończyło XXIII finał WOŚP w Jodłowej.

W sumie podczas Finału WOŚP w gminie Jodłowa zebrano kwotę 4 000 zł, którą przekazano na rzecz Fundacji WOŚP.

źródło. UG Jodłowa

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.