Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Opłata za śmieci w gminie Dębica bez zmian

1221063278Minęło półtora roku od momentu wdrożenia nowego systemu gospodarowania odpadami w Gminie. Dla gminy okres ten oznaczał oprócz objęcia administracji systemem również zakończenie inwestycji związanych z rozbudową zakładu w Paszczynie. W nowy rok gminny zakład wchodzi zatem z nowoczesną instalacją, posiadającą status regionalnej. Czym natomiast będzie najbliższy okres dla mieszkańców? Jedno jest pewne. W br. wkroczą oni z opłatą za odpady na niezmienionym poziomie. Wynosić ona będzie odpowiednio 4,70 zł od osoby na miesiąc w przypadku gdy odpady zbierane są selektywnie oraz 9,40 zł gdy odpady zmieszane i z selektywnej zbiórki zbierane są łącznie do jednego worka lub pojemnika.

Opłatę za śmieci wnosić należy w 4 ratach: 1 rata do 15 marca 2015 r., 2 rata do 15 maja 2015 r., 3 rata do 15 września 2015 r., 4 rata do 15 listopada 2015 r.
Wzorem lat poprzednich odbiór odpadów odbywał się będzie co 4 tygodnie – co oznacza, że w 2015 r. odpady zostaną odebrane od mieszkańców gminy 13 razy. Natomiast od 1 stycznia br. nastąpiła zmiana w godzinach otwarcia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach od 7 do 15. Wcześniej czynny był wyłącznie w piątek i sobotę. Do ww. punktu mieszkańcy oddawać mogą: papier, metale, tworzywa sztuczne, szkło, opakowania wielomateriałowe, odpady komunalne ulegające biodegradacji, w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji, przeterminowane leki i chemikalia ( farby, kleje, rozpuszczalniki, oleje odpadowe, środki ochrony roślin itd.), zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane i rozbiórkowe, zużyte opony, odpady zielone, popioły i żużle z domowych palenisk.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.