Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Ponad 132 tyś złotych zebrano w Dębicy podczas 23-go Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę 11 stycznia 2015 r. odbył się 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny w Finale wspierając Orkiestrę zagrała Dębica i cały powiat dębicki. Organizatorami dębickiego finału byli : Sztab „Kwiatek” przy Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy, Urząd Miejski w Dębicy, Starostwo Powiatowe w Dębicy, Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, Urzędy Gmin Powiatu Dębickiego, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy, Ruch Integracji Społecznej oraz Galeria Dębicka. W tym roku WOŚP w Dębicy pobił ubiegłoroczny rekord zbiórki, który w 2014 r. wyniósł 130 tys. zł. W tym roku podczas dębickiego Finału zebrano ponad 132 tysiące złotych, a kolejne kwoty m.in. z licytacji ciągle wpływają na konto.
Tegorocznej edycji WOŚP towarzyszyło hasło „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”, której towarzyszyła zbiórka pieniędzy do orkiestrowych puszek.
W Dębicy nie zabrakło atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję. Każdy mógł wspomóc akcję wrzucając datki do puszek oraz biorąc udział w licytacjach zorganizowanych w Domu Sportu. Na rzecz WOŚP licytowane były przedmioty przekazane przez dębickie firmy: kubki, maskotki, rękawice, rowery oraz wiele gadżetów związanych z WOŚP w tym kalendarze, koszulki, plakaty, zegarki, a także przedmioty przekazane przez sportowców jak bombka Legii Warszawa oraz piłki z autografami siatkarzy drużyny Asseco Resovia Rzeszów czy koszulka z autografem Rafała Buszka – siatkarza Resovii.
„Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się licytacje piłek z autografami siatkarzy drużyny Asseco Resovia Rzeszów, których było kilka i każda z nich wylicytowana została za 200-300 złotych. 370 złotych uzyskaliśmy z licytacji obrazu z panoramą Dębicy, za kolejne 500 zł. został wylicytowany jeden z rowerów” – mówi Małgorzata Burdzy, szefowa sztabu „Kwiatek”.
Licytacjom towarzyszyło wiele atrakcji m.in. pokaz ćwiczeń na trampolinach przygotowany przez SOHO Body Spirit w Dębicy, pokazy taneczne dzieci i młodzieży oraz Złotej Pary ze Szkoły Tańca EL – BO oraz Siatkarskie Show Samorządowców pod patronatem Rafała Buszka.
Interesująco przedstawiał się także program imprez na dębickim Rynku, którego jedną z głównych atrakcji był pokaz wozów strażackich, podczas którego najmłodsi mieli okazję zobaczyć kilka typów samochodów używanych przez Państwową Straż Pożarną w Dębicy, a także mieli możliwość zadania pytań strażakom.
„ Co roku staram się wrzucić kilka złotych do puszki WOŚP. Pomoc innym jest ważna, a te pieniądze naprawdę mogą uratować życie innym. Jestem bardzo zadowolona, że w Dębicy organizowanych jest w tym dniu wiele atrakcji. Pokaz wozów strażackich to świetny pomysł, dla mojego synka było to wielkie przeżycie kiedy mógł wsiąść do jednego z nich.” – powiedziała pani Anna, mama 6 – letniego Kuby, która z całą rodziną wybrała się na dębicki rynek.
Zgromadzonych na dębickim rynku mieszkańców przywitali burmistrz miasta Dębicy Mariusz Szewczyk, starosta powiatu dębickiego Andrzej Reguła, przewodniczący Rady Powiatu Mateusz Smoła oraz prezes Ruchu Integracji Społecznej Wiesław Kania. Obecne były również Małgorzata Burdzy – szefowa sztabu WOŚP w Dębicy, Barbara Pelczar – Białek dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz Joanna Dymitrowska dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy.
„Wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Oby Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała do końca świata i jeden dzień dłużej. Dziękuję za każdy grosz wrzucony do puszek. Te pieniądze są przeznaczane na dobry cel” – podczas swojego wystąpienia powiedział burmistrz Mariusz Szewczyk.
Laureaci konkursu „Świąteczny Anioł Orkiestrowy” podczas finału WOŚP na rynku, otrzymali dyplomy oraz nagrody z rąk burmistrza miasta. Tradycyjnie odbyła się licytacja złotego serduszka, za które firma Śnieżka zaoferowała 23 tysiące złotych.
Podczas finału WOŚP na rynku odbywały się występy dębickich zespołów, między innymi The Flowers oraz Nazwa Własna, które zaprezentowały się przed dębicką publicznością.
O godzinie 20.00 w całej Polsce rozbłysło Światełko do nieba. Temu wydarzeniu w Dębicy towarzyszył występ Grupy Tancerzy Ognia Draconica, która zaprezentowała skomplikowaną choreografię z wykorzystaniem ognia i efektów pirotechnicznych .

 
 
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.