Previous
Next
Previous
Next

Spotkanie opłatkowe w Głobikowej

15 stycznia 2015 roku w Zespole Szkół w Głobikowej odbyło się tradycyjne środowiskowe spotkanie opłatkowe z udziałem mieszkańców wsi, szczególnie babć, dziadków i osób samotnych oraz zaproszonych przedstawicieli władz lokalnych i samorządowych. Wśród gości swoją obecnością zaszczycili – wójt Gminy Stanisław Rokosz, przewodniczący Rady Gminy Piotr Żybura, Radny Gminy Adam Pieniążek oraz sołtys wsi Głobikowa Kazimierz Wójcik. Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą celebrowaną przez proboszcza parafii Gumniska ks. Czesława Frączka. Dalsza część spotkania miała miejsce w budynku szkoły, gdzie uczniowie przedstawieniem pod tytułem „Miejsce przy stole” wprowadzili zgromadzonych w świąteczną atmosferę oraz wzbudzili refleksję na temat potrzeby dostrzegania i wrażliwości na samotność ludzi w czasie świąt Bożego Narodzenia. Zakończeniem występu było wspólne kolędowanie zebranych na sali uczestników spotkania. Po części artystycznej przyszedł czas na łamanie się opłatkiem, składanie życzeń i rozmowy przy tradycyjnym świątecznym stole.
Organizatorami spotkania, jak co roku byli: Dyrektor Zespołu Szkół – Bożena Dziadosz, ks. proboszcz Czesław Frączek, członkowie parafialnego oddziału Caritas oraz Rada Rodziców.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.