Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Przedstawienie Teatralne „Księżna Helena Jabłonowska – Serce dla ludu, dusza dla kraju”

Z okazji 120-lecia Rocznicy Urodzin Księżnej Heleny Jabłonowskiej z domu Rey, przypadającej w dniu 4 stycznia 2015r., Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica oraz Nieformalna Grupa Teatralna z Pustkowa-Osiedla: Aneta Domaradzka, Agnieszka Kania, Anna Wolicka – zapraszają w dniu 31 stycznia 2015r., o godzinie 17.00 na Przedstawienie Teatralne pod nazwą „Księżna Helena Jabłonowska – Serce dla ludu, dusza dla kraju”, które odbędzie się w sali widowiskowej w Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu. Wstęp wolny.
Sztuka jest uwieńczeniem warsztatów teatralnych realizowanych w ramach projektu dofinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie VIII” edycja 2014  Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu oraz Lokalnymi Partnerami: Gminą wiejską Dębica, Gminą Pilzno, Gminą Żyraków oraz firmą Tikkurila Polska S.A.
Przedstawienie ma za zadanie ukazać wydarzenia rozgrywające się na naszym terenie 70 lat temu podczas II wojny światowej oraz przybliżyć postać Księżnej Heleny Jabłonowskiej która niejednokrotnie narażając swoje życie służyła ludziom pomocą. Celem projektu jest wzbogacenie wiedzy i uczczenie pamięci na temat historii oraz wzbogacenie wiedzy historycznej lokalnej społeczności, zrozumienie i ocalenie od zapomnienia dorobku historycznego regionu.
W ramach wydarzenia zapraszamy również na wystawę tematyczną związaną z postacią Księżnej Heleny Jabłonowskiej przygotowaną we współpracy z Ekspozycją Historyczno-Dydaktyczną przy Górze Śmierci.
Serdecznie Zapraszamy!

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.