Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Tęczowa świetlica na Oddziale Dziecięcym dębickiego szpitala

IMG_4396Od wczoraj dzieci przebywające na Oddziale Dziecięcym dębickiego szpitala bawią się w nowo wyremontowanej świetlicy.
W efekcie projektu zrealizowanego przez Tikkurila Polska SA, pod patronatem Stowarzyszenia „Piękne Anioły”, smutne i nadszarpnięte upływem czasu szpitalne pomieszczenie zmieniło się w pozytywną, pełną energetycznych kolorów salę. W świetlicy przeprowadzono gruntowną renowację ścian, wymieniono podłogę, meble i doposażono ją w książki, gry edukacyjne oraz zabawki.
Rezultat – uśmiechy na twarzach małych pacjentów, jak również rodziców i personelu szpitala.
Podczas wczorajszego spotkania inaugurującego pracę „nowej” świetlicy Ordynator Oddziału Dziecięcego Jerzy Brzostek nie krył zadowolenia i wdzięczności. Przekazując firmie Tikkurila podziękowania podkreślił walory estetyczne i funkcjonalne wyremontowanej sali. Na uroczystość otwarcia przybył również Dyrektor Naczelny Szpitala Przemysław Wojtys, p.o. Zastępcy Dyrektora ds. opieki zdrowotnej lek. med. Marzenna Podhorecka oraz przedstawicielki Stowarzyszenia.
Po krótkiej części oficjalnej do zabawy na świetlicy zaproszeni zostali najważniejsi beneficjenci projektu – dzieci przebywające na Oddziale. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem zainicjowanym i poprowadzonym przez Panią Magdę Steczkowską, która przyjechała do Dębicy specjalnie dla małych pacjentów dębickiego szpitala.
Remont świetlicy jest kolejnym działaniem firmy Tikkurila podkreślającym jej zaangażowanie w kwestie lokalne. „Odpowiadamy na aktualne potrzeby naszej dębickiej społeczności” – mówi Magdalena Olszewska, Kierownik ds. Komunikacji Korporacyjnej i PR. „Pomieszczenia takie jak świetlica szpitalna, zwłaszcza na oddziałach dziecięcych, są bardzo ważne. Mobilizują dzieci do zejścia ze szpitalnych łóżek, wyjścia z sal i pomagają chociaż na chwilę oderwać się od myślenia o chorobie, cierpieniu, nierzadko nawet bólu. Dzieci, które są otoczone kolorami, szybciej i łatwiej wracają do zdrowia” – mówi Magdalena Olszewska. „Świetlica w dębickim szpitalu wymagała odnowienia, dlatego podjęliśmy się tego zadania. Mamy nadzieję, że będzie ona długo i jak najlepiej służyć małym pacjentom i pomagać im w trudnych chwilach podczas pobytu w szpitalu” – dodaje.
 
 
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.