Previous
Next
Previous
Next

Zbędne filtry

Wodociągi Dębickie, które dostarczają wodę do domów, mieszkań i różnego rodzaju instytucji na terenie Dębicy systematycznie kontrolują jakość wody z której korzystają dębiczanie. Wysoką jakość świadczonych przez Wodociągi Dębickie usług i szczególną dbałość o standardy potwierdzają liczne nagrody i certyfikaty przyznane spółce na przestrzeni ostatnich lat. Wodociągi Dębickie otrzymały w ostatnim roku m.in. tytuł „Lider Województwa Podkarpackiego 2014” oraz certyfikat „Wiarygodna Firma Województwa Podkarpackiego.
„Odbiorcami naszej wody jest około 95% mieszkańców miasta oraz kilkuset mieszkańców gminy Dębica. Z tej wody korzystają również zakłady pracy, szkoły, przedszkola i inne instytucje. Każdego dnia dostarczamy jej około 8 tysięcy metrów sześciennych” – mówi Jacek Gil, prezes Wodociągów Dębickich.
Jakość wody w Dębicy jest stale kontrolowana przez Laboratorium Wody, które zajmuje się prowadzeniem badań wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Po wykonaniu badań, kontroli oraz ocenie wdrożonego systemu jakości w laboratorium, wyniki zatwierdzane są przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny na okres jednego roku. Od 2009 roku Wodociągi Dębickie posiadają pozytywną decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Dębicy zatwierdzającą system jakości w Laboratorium Wody. Najnowsza decyzja Państwowego Inspektora Sanitarnego została wydana w 1 października 2014 roku. Decyzja taka określa czy jakość wody dostarczanej mieszkańcom Dębicy spełnia wymagania określone przepisami krajowymi i unijnymi.
„Firmie przyświeca zasada ciągłego doskonalenia. W pracy laboratorium wiąże się to m.in. z systematycznym podnoszeniem kwalifikacji personelu, sprawdzanych i potwierdzanych przez udział w badaniach biegłości przynajmniej raz w roku. Wiarygodność uzyskiwanych wyników jest też wynikiem pracy zespołu laboratorium przy wykorzystaniu nowoczesnej aparatury pomiarowej” – mówi Jacek Gil.
Dzięki stałej kontroli poziomu jakości wody, z której korzystają mieszkańcy miasta i okolic, zbędne jest jak podkreślają przedstawiciele Wodociągów Dębickich „doczyszczanie wody” przy użyciu np. filtrów i lokalnych domowych systemów „doczyszczania”. Jedynie w przypadkach uzasadnionej potrzeby można korzystać z takiego „doczyszczania” i jego zastosowanie powinno być uzasadnione składem fizyko-chemicznym wody, a przypadku wody dostarczanej przez jak Wodociągi Dębickie jest to zupełnie zbędne.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.