Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dzień Chorego w MOPS

W środę, 11 lutego w Domu Dziennego Pobytu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Mościckiego w Dębicy odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Chorego. Brało w nim udział kilkudziesięciu uczestników zajęć w placówce przy ulicy Mościckiego oraz Domu Seniora przy ulicy Rzeszowskiej – Filii nr 1 DDP.
W spotkaniu uczestniczyli m.in. Marzena Socha, zastępca dyrektora MOPS w Dębicy, Halina Cholewa, kierownik DDP, Renata Plizga, kierownik Domu Seniora oraz Szczepan Mroczek, przewodniczący Rady Miejskiej i Kazimierz Sak radny Rady Miejskiej w Dębicy.
Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w liście do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kardynała Fiorenzo Angeliniego. Miało to miejsce w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na jego życie. Święto jest obchodzone corocznie 11 lutego, kiedy to kościół powszechny wspomina pierwsze objawienie Maryi w Lourdes. Ogólnoświatowe obchody odbywają się co roku w innym sanktuarium maryjnym na świecie.
W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej Światowy Dzień Chorego jest obchodzony od kilku lat. Zawsze z udziałem przedstawicieli władz samorządowych miasta.
Dzień Chorego jest świętem stosunkowo młodym, lecz jakże ważnym dla ludzi dotkniętych chorobami i bólem. Przesłaniem Jana Pawła II było zwrócenie szczególnej uwagi na ludzi chorych. Zapewnienie im lepszej opieki oraz dowartościowanie ich w sferze duchowej i materialnej. Każdy człowiek w różnych okresach swojego życia zmaga się z dolegliwościami zdrowotnymi i związanym z tym cierpieniem i bólem. Świat pełen jest cierpienia i nie można udawać, że go nie ma. Wręcz przeciwnie: podkreślać, że nie jest to powód do wstydu i do zamykania się w czterech ścianach domów.
Przedstawiciele Rady Miejskiej Szczepan Mroczek i Kazimierz Sak życzyli wszystkim zebranym, jak najlepszego zdrowia. Do tych życzeń dołączyła zastępca dyrektora MOPS Marzena Socha podkreślając zaangażowanie kierownictwa MOPS w funkcjonowanie placówek pomocowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej: Domu Dziennego Pobytu i Domu Seniora.
W czasie spotkania uczestnicy zajęć w placówkach MOPS bawili się doskonale, czytali swoje ulubione wiersze oraz śpiewali piosenki.

 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.