Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dzień Szwajcarski w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Dębicy

26 lutego 2015 roku w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Dębicy odbył się kolejny już dzień z krajem europejskim w ramach programu „Mały Europejczyk to Ja i Ty”, którego patronem jest burmistrz miasta Dębica.
„Mały europejczyk to Ja i Ty” to projekt autorski dyrektor Przedszkola, Anny Szczepanik. To już kolejny, szósty z kolei rok kiedy dzieci z przedszkola mają szansę na zapoznanie się ze zwyczajami oraz ciekawostkami dotyczącymi wybranych krajów europejskich. W ubiegłym roku odbyły się dni Austrii, Islandii, Danii oraz Chorwacji.
W tegorocznej edycji projektu, pierwszy kraj europejski, którego historię poznawały przedszkolaki to Szwajcaria. W ramach Dnia Szwajcarskiego dzieci uczęszczające do grup III, IV oraz V przygotowały specjalne przedstawienie, które miało na celu przybliżyć widowni ten kraj.
„Zapraszam Państwa na niebywałą podróż do Szwajcarii, w którą zabiorą was nasze przedszkolaki” – tymi słowami do obejrzenia przedstawienia zachęciła dyrektor przedszkola, Anna Szczepanik.
Taniec z flagami oraz szwajcarski taniec ludowy, odegranie scen z legendy o Wilhelmie Telu, śpiewanie piosenek oraz recytowanie wierszy to atrakcje, które przygotowały przedszkolaki wraz ze swoimi opiekunami. Wszystko po to, aby przez ciekawą formę pokazać jak interesującym krajem jest Szwajcaria. Przybyli goście wraz z dziećmi zatańczyli również taniec integracyjny.
Na Dzień Szwajcarski przygotowany w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Dębicy przybyli: burmistrz miasta Dębica oraz patron wydarzenia Mariusz Szewczyk, Szczepan Mroczek przewodniczący Rady Miejskiej, Marta Czekaj radna Rady Miejskiej oraz przewodnicząca Komisji Oświaty, Ireneusz Kozak dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty oraz koordynator projektu „Mały europejczyk to Ja i Ty”, delegacja przedstawicieli przedszkola i szkoły podstawowej z Republiki Czeskiej, a także Alina Pieniążek wicekurator w Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
„Dzielę z Wami radość tego wyjątkowego dnia, cieszę się, że spotkałam tyle osób, które wspierają działania przedszkola. Dziękuję burmistrzowi miasta, który tyle pracy wkłada we współpracę z tą placówką” – powiedziała wicekurator, Alina Pieniążek.

 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.