Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

I edycja – Konkurs o Niezłomnych Żołnierzach Ziemi Dębickiej pn. „WILCZYMI ŚLADAMI”

Katolickie Centrum Edukacji KANA w Dębicy; Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Środowisko 5 Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy; Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie; Miejski Zarząd Oświaty w Dębicy oraz Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy, serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w I KONKURSIE WIEDZY O NIEZŁOMNYCH ŻOŁNIERZACH ZIEMI DĘBICKIEJ PN. „WILCZYMI ŚLADAMI”.
W 2011 roku Sejm RP ustanowił dzień 1 marca świętem państwowym pn. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Ta data ma szczególne znaczenie dla historii naszego regionu, bowiem w tym dniu,64 lata temu, komuniści zamordowali siedmiu przywódców organizacji „Wolność i Niezawisłość”, wywodzących się z Rzeszowszczyzny. Ta rocznica zachęca nas, aby wspominać prawdziwych bohaterów podziemia niepodległościowego, „wyklętych” przez komunistyczne władze ze zbiorowej pamięci i z kart podręczników.
W bieżącym roku jedną z form upamiętnienia niezłomnych żołnierzy Polski Podziemnej jest pierwsza edycja regionalnego konkursu wiedzy pn. „Wilczymi Śladami”.
Konkurs odbędzie się na trzech płaszczyznach edukacyjnych:
– szkoły podstawowe – praca plastyczna;
– szkoły gimnazjalne – praca multimedialna;
– szkoły ponadgimnazjalne – praca literacka.
żrodło: http://www.kanadebica.org/?p=214

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.