Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

JEST DAWCA SZPIKU, NIE MA PIENIĘDZY NA CHEMIOTERAPIĘ – materiał TVP Rzeszów

Aby ocalić Bartka potrzeba 300 tys. (źródło TVP Rzeszów)
Aby ocalić Bartka potrzeba 300 tys. (źródło TVP Rzeszów)

23-letni Bartek zmaga się z nowotworem układu chłonnego. Szansą jest dla niego przeszczep szpiku i ma już nawet dawcę. Ale wcześniej musi przejść kolejną fazę chemioterapii. W jego przypadku niezbędne jest podanie leku, który od dwóch lat stosowany jest w całej Unii Europejskiej. Tyle, że polski NFZ nie refunduje tego leczenia. Bartek potrzebuje 300 tysięcy złotych. Dla niego, to cena życia.
– Jeśli kilka lat temu ktoś powiedziałby mi że będę tak ciężko chory, że będę potrzebował tyle pieniędzy na leczenie, roześmiałbym mu się w twarz. – mówi Bartek.
Ale życie napisało swój scenariusz. Dziś 23-latek ma za sobą kolejne cykle chemioterapii, dwa niestety nieudane tzw. autoprzeszczepy szpiku, ale też związane powikłaniami – wycięcie kawałka płuca i uszkodzenie głowy kości udowej.
Całość materiału można znaleźć tutaj:
http://rzeszow.tvp.pl/18811370/jest-dawca-szpiku-nie-ma-pieniedzy-na-chemioterapie
 
źródło TVP Rzeszów.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.