Previous
Next
Previous
Next

Warsztaty i lekcje historii w Muzeum Regionalnym w Dębicy

Muzeum Regionalne w Dębicy bardzo chętnie współpracuje ze szkołami podstawowymi, gimnazjami, a także przedszkolami w kwestii historycznej edukacji młodych dębiczan. Dzięki organizacji lekcji historii czy warsztatów na terenie muzeum, grupy przedszkolne oraz szkolne mają możliwość zapoznania się z odległymi dziejami w interesujący sposób.

 Warsztaty są prowadzone tematycznie i bardzo często związane są w wystawami, które udostępnione są w tym czasie w muzeum. Mogą to być na przykład lekcje o prasztuce, gdzie najpierw uczniom przedstawiona jest ekspozycja poświęcona temu tematowi, następnie dzieci biorą udział w zajęciach z malowania naskalnego, co jest dla nich świetną zabawą.

Dla starszych uczniów Muzeum Regionalne organizuje naukę poprzez zajęcia „Detektyw w muzeum”, w których liczy się przede wszystkim spostrzegawczość. Po zwiedzeniu całego muzeum, uczniowie dostają specjalnie wymyślone zadania – muszą znaleźć opisane przedmioty.

Zainteresowanie dzieci budzą również lekcje o średniowieczu, podczas których najmłodsi dowiadują się m.in. jak ubrani byli ludzie z tamtej epok i czym się zajmowali. Dużym zainteresowaniem młodych dębiczan cieszą się także warsztaty militarne podczas których prezentowane są sposoby maskowania” – mówi Jacek Dymitrowski, dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy.

Zorganizowane grupy odwiedzających liczą zazwyczaj ok. 20 osób. Najwięcej warsztatów oraz lekcji muzealnych organizowanych jest w czasie ferii zimowych oraz półkolonii, kiedy dzieci nie mają ograniczonego czasu na udział w zajęciach przygotowanych przez asystenta muzealnego. 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.