Previous
Next
Previous
Next

Karta Seniora w ramach Miejskiego Programu Wspierania Rodzin

Wprowadzenie w Dębicy Karty Seniora zaproponował podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej z ramienia Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości i Wspólnoty Ziemi Dębickiej radny Mateusz Kutrzeba.
Program Karty Seniora skierowany ma być do osób powyżej 60 roku życia, które mieszkają na terenie miasta Dębicy. Osoby objęte programem będą uprawnione do korzystania z ulg i zniżek kwotowych oraz procentowych przygotowanych zarówno przez jednostki organizacyjne miasta takie jak kino, dom kultury, basen czy muzeum, jak również firmy komercyjne – sklepy, restauracje, kawiarnie, przychodnie i wiele innych.
„Celem Karty Seniora jest wprowadzenie dla ludzi starszych konkretnych oszczędności finansowych przy okazji korzystania z wielu różnych instytucji oraz w trakcie zwyczajnego robienia zakupów. Co więcej poprzez odpowiedni system preferencji, karta ta ma zachęcić seniorów do zwiększenia aktywności i lepszego dostępu do usług publicznych i rekreacyjnych, dóbr kultury, imprez sportowych, a także poprawy warunków bytowych i obniżenia kosztów życia” – mówi radny Mateusz Kutrzeba.
Również partnerzy projektu Karty Seniora będą odnosić pewne korzyści. Po uprzednim zgłoszeniu współpracy zyskają promocję poprzez umieszczenie na stronie internetowej Urzędu Miejskiego informacji o firmie lub instytucji przyjaznej seniorom. Podobne informacje mają się znaleźć również na terenie lokalnej jednostki i w lokalnych mediach.
Miejska Karta Seniora efektywnie funkcjonuje w wielu miastach Polski. Do jej wdrożenia konieczne jest podjęcie przez Radę Miejską stosownej uchwały. Szczegółowe warunki przyznania Karty Seniora określone zostaną przez Burmistrza Miasta Dębica.
Do tej pory na terenie miasta Dębicy funkcjonuje Dębicka Karta Rodziny 3+. Karta przysługuje wszystkim członkom rodziny w której jest troje lub więcej dzieci. Ze zniżek mogą korzystać także rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka. Partnerami Dębickiej Karty Rodziny Trzy Plus są m.in. jednostki i spółki miejskie oraz  firmy z terenu Dębicy. Posiadacze takiej karty mogą korzystać m.in. z ulg przy zakupie biletów miesięcznych w MKS, zniżek przy korzystaniu z obiektów MOSiR oraz podczas zakupów w dębickich firmach. Spersonalizowana „Dębicka Karta Rodziny Trzy Plus” jest wydawana terminowo do ukończenia przez dzieci osiemnastu lub dwudziestu pięciu lat w przypadku, kiedy członek rodziny nadal uczy się lub studiuje. Wyjątkiem jest znaczny stopień niepełnosprawności, kiedy karta jest wydawana bezterminowo.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.