Previous
Next
Previous
Next

Koncert Karnawałowy Gminy Dębica

W sobotni wieczór 7 lutego 2015r., o godz. 18.30 w Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu odbył się po raz kolejny Koncert Karnawałowy Orkiestry Dętej Gminy Dębica. Organizatorami tego wydarzenia było Stowarzyszenie „Orkiestra Dęta – Gmina Dębica” oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica.
Koncert składał się z dwóch części. W części pierwszej w wykonaniu Orkiestry Dętej można było wysłuchać utworów takich jak: BRAVURA MARSCH, WIAZANKA MELODII FILMOWYCH, LOVE STORY i solo śpiew p. Aleksandra Boro, JANOSIK, WALZERPERLEN oraz taniec Anna i Maciej Sobotowscy, SWINGMEDLEY RUSSLAND, MARYNARSKA SERENADA i solo w wykonaniu koncertmistrza Erwina Żebro, PEARL HARBOR, KATIUSZA z udziałem Chóru Męskiego Rolników z Wielopola Skrzyńskiego, SPENTE LE STELLE z Chórem Męskim i śpiewem Aleksandry Boro. Ostatnim utworem części pierwszej był POLONEZ A-DUR.
Po kilkunasto minutowej przerwie przyszedł czas na część drugą. Licznie zebrana widownia podziwiała popisy wspaniałych muzyków oraz taniec Sekcji Mażoretek w CANCANIE (choreograf p. Aleksandra Boro). Następnie Orkiestra zagrała SINATRA IN CONCERT. Po raz pierwszy na deskach Sali widowiskowej zaprezentował się zespół taneczny IMAGE DANCE (choreograf p. Jadwiga Rak) i wykonał układ do utworu THIS PLACE IS SHELTER. Ponadto na scenie wystąpiły jeszcze dwie solistki: Emilia Róg, która zaśpiewała KILLING ME SOFTLY oraz Angelika Noga, która wykonała przy akompaniamencie Orkiestry popularną BOMBONIERKĘ oraz utwór SWAY. Zespół Mażoretek zatańczył do MIDNIGHT DANCER, CARAVAN, RADETZKI MARSCH. Orkiestra zagrała również GOLDEN HITS, SUPER HITS, THE PINK PANTHERS. W bogatym programie nie zabrakło miejsca na taniec towarzyski, który do utworu LEMON TREE zatańczyli: Karolina Cierpich oraz Marcin Zawora ze „Złotej Pary”. Duet z zespołu Image Dance Gabriela i Zuzanna Cielak wykonały układ taneczny do
DOG DAYS ARE OVER. Z dedykacją dla Wójta Gminy Dębica solo do WHAT A WONDERFULL WORLD zagrał koncertmistrz Erwin Żebro. Popularny utwór disco polo ONA TANCZY DLA MNIE na koniec wspaniałego muzycznego wydarzenia dla wszystkich zagrała Orkiestra otrzymując od zebranej publiczności zasłużone brawa. Głos zabrali: Wice Wójt Jacek Drobot, Przewodniczący Rady Gminy -Piotr Żybura, dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica Marcin Ciszek oraz prezes Stowarzyszenia „Orkiestra Dęta – Gmina Debica” – Jerzy Brotoń. Całość koncertu poprowadziła para: p. Dorota Bielatowicz oraz Maciej Sobotowski.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.