Previous
Next
Previous
Next

Ferie w Nagawczynie zorganizowane przez grupę „Razem dla Nagawczyny”

3 lutego w Remizie w Nagawczynie odbyły się zajęcia dla dzieci w ramach akcji „Ferie w Nagawczynie” zorganizowane przez grupę „Razem dla Nagawczyny”. Zajęcia polegały na wspólnym pieczeniu ciasteczek Pań z Koła Gospodyń Wiejskich oraz dzieci i młodzieży mieszkającej na terenie Nagawczyny. Panie Grażyna Maduzia, Zofia Knych i Krystyna Rachwał uczyły przybyłe na zajęcia dzieci jak upiec ciasteczka. Natomiast młodzi wolontariusze Karina Wiater, Karolina Mazur i Asia Wiśniowska założyły Paniom stronę na fb, na której będą promować działalność Pań z KGW. Zajęcia cieszyły się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Wszystkim towarzyszył dobry humor i świetna zabawa.
4 luitego – W ramach integracji mieszkańców Nagawczyny miała miejsce wspólna wycieczka Pań z Koła Gospodyń Wiejskich, przedstawicieli Klubu Czytelnika i Seniora, członków OSP oraz młodzieży z ZS w Nagawczynie. Uczestnicy przedsięwzięcia  wspólnie zwiedzili Ekspozycję historyczno – dydaktyczną przy Górze Śmierci, oglądnęli film o historii obozu pracy w Pustkowie Osiedlu i oddali hołd poległym przy pomniku na Górze Śmierci. Wycieczka ze względu na temat i miejsce wywołała duże wzruszenie i wiele wspomnień wśród jej starszych uczestników. Zrodził się pomysł na kolejny projekt pt. „Wieczór wspomnień”, na którym Seniorzy opowiedzą młodzieży swoje przeżycia i wspomnienia z czasów wojny. Wycieczka była wspaniałą okazją do bliższego poznania się i spędzenia wspólnie czasu.
5 lutego – w ZS w Nagawczynie odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży przygotowane przez strażaków z OSP Nagawczyna  pt. „Bezpieczne ferie” -konkursy i zabawy. Strażacy przygotowali profesjonalny pokaz umiejętności   udzielania pierwszej pomocy, bezpiecznych zachowań w czasie zabaw, zagrożeń i pomocy medycznej.
Na koniec pokazu dzieci wzięły udział w konkursach i zabawach za które oczywiście otrzymały nagrody.
Spotkaniu towarzyszyła dobra zabawa, za którą składamy wielkie podziękowania naszym dzielnym strażakom z OSP Nagawczyna.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.