Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Muzyczne Konfrontacje im. Zbyszka Warchoła

W Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Sportowej odbyły się II Konfrontacje Muzyczne im. Zbyszka Warchoła. W tym roku na scenie DK „Mors” królował hip-hop i bardzo młodzi ludzie. Choć hip-hop nie był gatunkiem muzycznym, który był preferowany przez Zbyszka Warchoła, to był on wychowawcą muzycznych pokoleń dębiczan i na pewno cieszyłby się z takiego zainteresowania muzyką.
Konfrontacje, jak w roku ubiegłym, poprzedziły warsztaty prowadzone przez zaproszonych gości. Ich cykl został podzielony na trzy części.
W pierwszej były ćwiczenia dykcyjne. Raperzy poznali podstawy pracy nad głosem, jego modulacją a także poznali ćwiczenia na usprawnienie pracy przepony. Większość czasu zajęło ćwiczenie poprawności wymowy.
Kolejną częścią były warsztaty prowadzone przez krakowski duet Gębofonizm Beatbox Soundsystem. Uczestnicy tego spotkania poznali historię beatboxu, fachowy sprzęt, a także podstawowe efekty dźwiękowe. Robocze spotkanie z Gębofonizmem zakończyło nagranie wspólnego kawałka.
Warsztaty z rapu prowadzili Sklero Repo i Homex. To spotkanie miało formę rozmowy o historii rapu, beatmarketingu, produkcji. Młodzi artyści zostali wprowadzeni w tajniki muzycznego świata hip-hopu.
Wydaje się, że bardzo ważnym elementem warsztatów była rozmowa, kontakt z prowadzącymi, rozwiewanie wątpliwości młodych adeptów i przede wszystkim nauka teorii i praktyki hip-hopu.
Uczestników II Muzycznych Konfrontacji im. Zbigniewa Warchoła wysłuchało fachowe jury w składzie Jakub i Dzida, czyli Gębofonizm Beatbox Soundsystem, Sklero Repo i Homex. Główną nagrodę, którą jest nagranie w studiu MOK, otrzymał Bori. Jury doceniło nie tylko jego umiejętności rapowania, ale także pozytywną energię i świetny kontakt z publicznością.
Wyróżnienia ex aequo otrzymali Bankai i Ader.
Przerwę na obrady jury wypełniła grupa taneczna Simply Swagg, której instruktorką jest Natalia Barańska. Młode tancerki wzbudziły duże i pozytywne zainteresowanie publiczności nie pozwalając im ani przez chwilę się nudzić.
II Konfrontacje Muzyczne im. Zbigniewa Warchoła zakończyły popisy zaproszonych gości. Sklero Repo wystąpił w duecie z Homexem. Na koniec wystąpił zespół Gębofonizm, który zaskoczył wszystkich swoim beatboxowym warsztatem i ilością dźwięków, które wypływały – jak sami mówią – prosto ze swoich gęb.

fot. Andrzej Janiec, Dawid Pikor
źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.